Sağlık

TİKA'dan yeni proje!

TİKA Ulanbator Program Koordinatörlüğü ile Ulanbator Mesleki Denetim Müdürlüğüyle gerçekleştirilen "Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele İçin Mobil Ofis Temini Projesi" tamamlandı.

Sağlık

Horlayan hamileler tehlikede!

Anne adayının horlaması, hem kendisinin hem de bebeğinin sağlığını tehlikeye attığından dolayı biraz daha önemle dikkat edilmesi gereken bir sorundur.

Sağlık

Artık orta yaşında kabusu!

Alzheimer, yeni dünya düzeninde yaşlanan kuşağın kâbusu.... Gazete Habertürk yazarı Prof. Dr. Temel Yılmaz Alzheimerı önlemenin 8 altın kuralını yazdı.

Sağlık

Semizotundan gelen 10 fayda

Sağlıklı beslenme bilinciyle son yıllarda sofralarımızda daha fazla yer bulan, sıcağından soğuğuna farklı lezzetlerde karşımıza çıkan semizotu tam bir şifa deposu..

Sağlık

Yatmadan önce koklarsanız...

Lavantanın uçucu yağı sakinleşmeye ve uyku düzenine yardımcı oluyor. Fitoterapi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ekrem Sezik, lavanta yağını ve faydalarını anlattı.

Sağlık

Türk doktorlardan büyük başarı!

Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü ile Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü doktorları, kolon kanserinin tedavisinde kullanılmak üzere yeni bir bileşik hazırladı.

Sağlık

Bebeklerin zekası tehlikede!

AB ülkelerinde yapılan araştırmada, bazı ürünler nedeniyle bebeklerin zeka ve bağışıklıklarının tehlikede olduğu belirtildi. AB ülkelerindeki birçok ürün Türkiye'de de satılıyor.

Sağlık

Sakın pirinç patlağı yemeyin!

İrlanda'da yapılan bir araştırma, pirinç patlağıyla bebekler ve çocuklara yönelik pirinç içeren gıdaların dörtte üçünde tehlikeli seviyelerde arsenik bulunduğunu ortaya koydu.

Sağlık

Normal doğuma ödül veriliyor!

Sağlık Bakanlığı, sezaryen yöntemini azaltmak için çalışmalar yapıyor. Bunun üzerine de İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü normal doğuma destek veren hastane ve hekimleri ödüllendirdi.