Sağlık

Uzmanlardan polen uyarısı

Dr. Semra Gümüş Gündüz, yaptığı açıklamada, özellikle polenlerin yoğun olarak görüldüğü saatlerde dışarı çıkılmaması tavsiyesinde bulundu.

Sağlık

Boynunuza soğan bağlarsanız...

Soğan yemeklere lezzet katan oldukça faydalı bir besin. Ancak boynunuza soğan bağladığınızda vücudunuzda inanılmaz olumlu değişimlerin oluşacağını biliyor muydunuz?

Sağlık

Alerji yakında tarih olacak!

Avustralya'daki bilim insanları, geliştirdikleri yeni bir gen tedavisi yöntemiyle önümüzdeki 5-6 yıl içerisinde alerjik rahatsızlıkların ortadan kalkabileceğini açıkladı.

Sağlık

Kas ağrılarına iyi geliyor!

Daha çok Akdeniz bölgesinde yetişen ve halk arasında lavanta olarak da bilinen karabaş otunun faydaları nelerdir? İşte karabaş otu ve faydaları?

Sağlık

Peltek konuşuyorsanız dikkat!

Merkezi sinir sisteminde gösteren bir bağışıklık sistemi hastalığı olan Multipl Skleroz (MS)'un, beyin ve omurilikten oluşan merkezi sinir sistemine bağlı bir hastalık.

Sağlık

Alerji mi, soğuk algınlığı mı?

Havaların bir açıp bir kapadığı, gün içerisinde ısı değişikliklerinin fazlasıyla kendini gösterdiği bahar ayları soğuk algınlığına bir yandan da alerjiye davetiye çıkarıyor.

Sağlık

Depresyon nedir, nasıl tedavi edilir?

Uyaranlara karşı duyarlılığın azalması, girişim gücünün ve kendine güvenin yiterek umutsuzluğa dönmesi, karamsarlığın güçlenmesi durumunu belirten ruhsal bozukluğa depresyon denir.

Sağlık

Güneş lekeleri nasıl geçer?

"Güneş lekesi nedir? Güneş lekeleri geçer mi?" soruları kafanızda dolanıyor ve güneş lekeleri için bitkisel çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz!

Sağlık

Diyabete ameliyatla veda

Tip 2 diyabeti olan hastalar, metabolik cerrahi ameliyatı sonrasında ilaçlarına veda ediyorlar. Hem kilolu, hem de tip 2 diyabeti olanlar ise her ikisinden de kurtuluyor

Sağlık

Deri kanserinin tespiti için ücretsiz tarama

Türkiye'nin çeşitli illerindeki 20 üniversite hastanesinde 31 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde ücretsiz yapılacak deri kanseri ve ben taramalarıyla toplumun konuya ilişkin farkındalık düzeyinin artırılması amaçlanıyor.

Sağlık

Aile hekimlerine yeni düzenleme

Aile hekimliğine ilişkin yönetmelikte yapılan değişikliğe göre aile hekimlerine, hafta içi sekizer saat, hafta sonu ise on altı saatten fazla olmamak üzere haftalık 30 saatten fazla nöbet tutturulamayacak.