Güncel
27 Temmuz 2021 Salı

Sağlık emekçilerinden sağlık turizmine destek!

Orta Karadeniz Sağlık Turizm Derneği (OKSAT) kurucusu Doç. Dr. Umut Tuncel'in Samsun'un il merkezinde ve ilçelerinde görev yapan Sağlık Emekçilerinden oluşan grupla ilk video çekimi projesini hayata geçirdiler.
Sağlık emekçilerinden sağlık turizmine destek!
Samsun'da özel bir hastanede görev yapmakta olan OKSAT (Orta Karadeniz Sağlık Turizm Derneği) kurucusu Doç.Dr. Umut Tuncel, kurdukları dernek ve projelerine dair şunları ifade etti. 'OKSAT kurucusu olan Orta Karadeniz Sağlık ve Turizm Derneği ( OKSAT ) başta Samsun olmak üzere Orta Karadeniz bölgesinin sağlık ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla 2021 yılının mayıs ayında sağlık ve turizm çalışanları tarafından kurulmuş bir dernektir. Günümüzde birçok STK kuruluş aşamasından sonra projelerini belirlerken OKSAT kurulmadan önce projelerini belirlemiş ve kuruluş aşamasında da birçok projeye start vermiştir' diye konuştu.

Video İçin;
youtu.be/IsAK-KUM4bA

BAHÇEYE DİKTİM FINDIK!
Doç.Dr. Tuncel açıklamasını şöyle sürdürdü. 'SAMSUN İÇİN ÇAL' ilkesiyle OKSAT sanat topluluğu olarak 2 ay önce başlayan ve sağlık çalışanları tarafından icra edilen bir projedir. Söz ve müziği OKSAT başkanı bana ait 'BAHÇEYE DİKTİM FINDIK' Samsun türküsünü derleyerek ortaya güzel bir eser çıkartmaya çalıştık. Pandemi sürecinde en ön saflarda insan üstü mücadele eden sağlık çalışanları olarak eski günlere duyulan özlemi ve birlikteliği bu çalışmada ön plana çıkartmaya çalıştık. OKSAT sanat topluluğu pandemi sürecinde bize göre GÖREV ŞEHİDİ olan sağlık çalışanları içinde geliri şehit ailelerine verilmek üzere yıl içerisinde bir konser organizasyonu ile çalışmalarına devam edeceğiz' dedi.
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.