Güncel
15 Şubat 2021 Pazartesi

Sağlık çalışanlarına kırmızı güllü teşekkür

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Yenimahalle Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi COVID-19 polikliniğindeki sağlık çalışanlarına kırmızı gül dağıtarak teşekkür etti.
Sağlık çalışanlarına kırmızı güllü teşekkür
Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi COVID-19 polikliniğini ziyaret eden Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan, görevli sağlık personeliyle bir araya geldi. Sağlık çalışanlarından meslek şehidi olanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Okudan sağlık emekçilerine teşekkür ederek şunları söyledi:HER ZAMAN DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

“Dünyanın koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalıştığı bu dönemde ailelerinden, çocuklarından, sevdiklerinden feragat ederek, en ön safhada bu virüs ile savaşarak, aşkla, tutkuyla mesleklerini icra eden sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Biz Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu olarak 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek ve bir nebze de olsa moral vermek için bu özel günde bir araya geldik. Desteğimiz sadece bugüne özel kalmayacak, her zaman ve her yerde desteğimizi sürdüreceğiz. Sağlık çalışanlarımızın fedakârlıklarının tarihte de büyük yer edineceğinin altını çizmek isterim. Bu zor zamanları, hep beraber tedbirlere uyarak atlattığımızda; sağlık çalışanlarımızın koronavirüse karşı mücadeleleri, bir kahramanlık örneği olarak hep anılacaktır.

BİZE DÜŞEN KURALLARA RİAYET ETMEMİZDİR

Sağlık emekçileri ordusu milletimizin sağlığına kavuşması ve sağlığını koruması adına büyük bir azimle görevlerini ifa ediyor, etmeye de devam ediyorlar. Sağlık çalışanlarımızın önemini bu süreçte daha iyi anlamış bulunuyoruz. Bizler, onlara moral vermek ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek için her zaman desteğimizi sunacağız. Ayrıca son zamanlarda sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıları kınıyor, şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu süreçten geçerken bize düşen ise hiç değilse sağlık çalışanlarımızın bu çabalarına karşı temizlik, mesafe ve maske kurallarına riayet etmemizdir. Toplumda bulaşma riskini ne kadar asgariye çekersek sağlık çalışanlarımıza da o kadar yardımcı oluruz. Bu bağlamda sağlık çalışanlarımıza şu zorlu günlerde gösterdikleri çaba ve yaptıkları fedakârlık için biz gençler olarak şükranlarımızı özellikle iletiyoruz.”

Konuşmasının ardından Okudan, getirdiği kırmızı gülleri sağlık ekibine verdi. Sağlık çalışanlarına ayrıca börek ve tatlı da ikram edildi.
Güncel

Kamuya tayinlerde mülakat kalkıyor!

İnsan Hakları Eylem Planı'na göre kamu görevine ilk defa yapılacak tayinlerde görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, tayinler yalnızca merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Güncel

ABD'li gazeteden dikkat çeken analiz!

Koronavirüs salgınında önlemlerin artırılması ve aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde vaka sayısında bir düşüş görülüyor. Fakat New York Times'ın hazırladığı analizde, Türkiye vaka sayısının arttığı ülkelerden biri konumunda.

Güncel

Prof. Dr. Özlü'den kısıtlamadan muaf olanlara tepki

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, tedbirlere uyumun azalması ve dikkat edilmemesi ile vaka artışlarının yaşandığını belirterek, kısıtlamalardan muaf olanların dışarı iş için değil de gezmek için çıktığını söyledi.