Dünya
11 Ocak 2021 Pazartesi

Rusya'da yetkililere WhatsApp kullanmayın uyarısı

Rusya Federasyonu Toplumsal Konseyi kitle iletişimden sorumlu Başkan Yardımcısı Aleksandr Malkeviç, oluşan yeni güvenlik endişeleri nedeniyle Rusya'daki resmi çalışanların WhatsApp kullanmayı sonlandırmaları gerektiğini belirtti.
Rusya'da yetkililere WhatsApp kullanmayın uyarısı
Malkeviç, Rus haber ajansı TASS'a yaptığı açıklamada, WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından, mesajlaşma uygulamasının güvenilirliğine ilişkin yeni soru işaretlerinin oluştuğunu bildirdi.

'WHATSAPP ÜZERİNDEN İLETİŞİM KURMAYI SONLANDIRMALILAR'
Rusya'da çok sayıda resmi çalışanın WhatsApp üzerinden haberleştiğine dikkati çeken Malkeviç, 'WhatsApp gazeteciler ve iş dünyası temsilcileri arasında da popüler. Bu nedenle, tüm gizli bilgilerimizin artık yasal olarak Batılı istihbarat birimlerinin malı olacağını anlamalıyız. Rus yetkililer, özellikle de işle ilgili konularda WhatsApp üzerinden iletişim kurmayı sonlandırmalılar' ifadelerini kullandı.

NE OLDU?
WhatsApp, 4 Ocak'ta 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemiş ve onay için kullanıcılara 8 Şubat'a kadar süre vermişti. WhatsApp, yeni koşulların kabul edilmemesi durumunda uygulamanın kullanılamayacağını belirtmişti.

Dünya

Seçilmiş ABD Başkanı Biden'a şok!

Teksas polisi, seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın seçim ekibinde yer alan Rachel Rodriguez'i, seçimlere hile karıştırdığı iddiasıyla gözaltına aldı. Evinde arama gerçekleştirilen Rodriguez'in suçunu itiraf ettiği bildirildi.