Teknoloji
20 Aralık 2019 Cuma

Rusya Ay'a Gidecek Aracın Çalışmalarına Başladı

Haberin detayları için tıklayınız
Rusya Ay'a Gidecek Aracın Çalışmalarına Başladı
Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Genel Müdürü Dmitry Rogozin yaptığı açıklamada, Rus RSC Energia şirketinin bir Ay yörünge istasyonundan Ay yüzeyine kargo teslim edebilecek bir uzay aracı yaratmayı planladığını söyledi.

Rogozin açıklamasının devamında, 'Energia, Dünya'nın doğal uydusunun yüzeyine inebilecek ve daha sonra yüzeyden kalkış yapabilecek bir taşıma modülü üzerinde teklifler hazırlıyor. Geminin temel amacı, kargoyu istasyondan Ay'a ve Aydan istasyona taşımaktır.' dedi.

TİCARİ KULLANIMI DA MÜMKÜN OLACAK

Roscosmos Genel Müdürü Dmitry Rogozin, Projenin masraflarını telafi etmek için ticari kullanımının mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

RUSYA KOZNONOTLAR İÇİN YENİ UZAY GİYSİSİ GELİŞTİRİYOR

Rusya'nın yeni modüler uzay giysisi, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki uzay yürüyüşleri ve Ay'a iniş için kullanılacak.

Zvezda Araştırma ve Üretim Şirketi 'su ve Baş Tasarımcısı Sergei Pozdnyakov konu hakkında yaptığı açıklamada, Rusya'nın Energia Uzay Roket Şirketi ile ilgili bir sözleşme imzaladıktan sonra 2019'da kozmonotlar için yeni bir modüler uzay giysisi geliştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Pozdnyakov, 'Yeni uzay giysisi için bir öneri hazırlayacağız. Bu yıl, kesinlikle görünümünü belirleyip çalışmaya başlayacağız.' ifadelerini kullandı.
Teknoloji

iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları ne olacak?

Apple merakla beklenen iPhone 12'lerin tanıtımını yaptı. Teknoloji devinin cihazların yurt dışı satış fiyatlarını açıklamasının ardından iPhone hayranları Türkiye fiyatlarını merak eder oldu. İşte iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları.

Teknoloji

PUBG MOBILE 2. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR!

OYUN İÇİ LUNAPARK ETKİNLİĞİ VE ROYALE PASS 12. SEZONU '2GETHER WE PLAY' OYUN SEVERLERİ BEKLİYOR PUBG MOBILE, 2. yıl dönümü kutlamaları kapsamında oyun severleri interaktif mini oyunlar, etkinlikler ve tamamen yenilenen Royale Pass sezonu ile karşılıyor