Spor
22 Eylül 2020 Salı

Roma Muriqi'in Lazio'ya satılmasından dolayı Perotti transferini zora soktu

İstanbul'da bulunan Roma yetkilileri, Vedat transferinde indirime gidilmediği ve Kosovalı golcünün ezeli rakiplerine gitmesinden dolayı sarı lacivertlilerden Perotti için 3 milyon euro istedi. Yönetim, bu transferi yüksek buldu.
Roma Muriqi'in  Lazio'ya satılmasından dolayı Perotti transferini zora soktu
Diego Perotti görüşmesi için İstanbul'a gelen Romalı yetkililer, 3 milyon euro bonservis istedi. Transferi zora sokan başkent ekibi, Vedat Muriqi transferinde Fenerbahçe'nin kendilerine indirim yapmaması nedeniyle de rahatsızlıklarını da dile getirdi.
Sabah kaynaklı haberde Perotti transferinin zora girmesinin nedeni Vedat Muriqi'in ezeli rakip Lazio'ya satılması olarak dile getirildi.

İNDİRİME GİDİLMEDİ
Fenerbahçe'nin Muriqi'in bedelinde indirime gitmediği için Roma'nın görüşmelerden çekildiği öğrenildi.
Oyuncunun da ezeli rakipleri Lazio'ya gitmesinin ardından Romalı yöneticilerin Fenerbahçe'ye kızgın olduğu ve Perotti konusunda kolaylık sağlamayarak rahatsızlıklarını gösterdikleri ortaya çıktı.

RAKAM YÜKSEK BULUNDU
3 milyon euroluk talep sonrasında sarı lacivertli cephe, bu bedelin yüksek olduğu ve bu şartlar altında transferin mümkün olmadığını direkt iletti.

5 GOL ATTI
Perotti geçtiğimiz sezon Roma ile 21 maça çıkarken 5 gol atıp 3 kez de asist yaparak 8 gole direkt katkıda bulundu.

YENİ TRANSFERLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ
İki kulüp arasında gelecek için iş birliğine yönelik olumlu adımlar atıldı. Buna göre; Fenerbahçe ve Roma, bundan böyle transfer süreçlerinde oyuncularının durumlarına dair birbirlerine bilgilendirme yapacak. Böylelikle Kolarov ve Vedat transferleriyle gerilen ilişkiler düzeltilmiş olacak.

Spor

Fazıl Say maç sonu isyan etti

Fenerbahçeliliğiyle bilinen dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın maç sonu yaptığı paylaşımlar sosyal medyaya damga vurdu. Takıma isyan eden Say, "Kaç milyon Fenerbahçeliyiz dostlar? 35 milyon? Kaç yıllık çile bu? Siz söyleyin?" ifadelerini kullandı.

Spor

Joachim Löw geliyor! İlk görüşme gerçekleşti

Fenerbahçe sezon sonu şampiyon olsa da olmasa da Teknik Direktör Erol Bulut ile yolları ayıracak. Başkan Ali Koç ve ekibi Erol Bulut'un yerine geçtiğimiz hafta Alman Milli Takımı'nı bırakacağını açıklayan Joachim Löw'ü getirmeyi planlıyor.