Eğitim
5 Şubat 2021 Cuma

Rektör koltuğunu AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a bıraktı

Partisinin 7. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Gaziantep'e giden AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı ziyareti sırasında çekilen fotoğraf sosyal medyayı ikiye böldü.
Rektör koltuğunu AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a bıraktı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin 7. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere gittiği Gaziantep'te çeşitli ziyaretlerde bulundu. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ı da ziyaret eden Kurtulmuş'un bu sırada çekilen fotoğrafı ise sosyal medyada gündem yarattı.

KURTULMUŞ REKTÖRÜN KOLTUĞUNDA
Fotoğrafta Kurtulmuş'un, rektörün makam koltuğunda, rektör Özaydın'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilerin ise ayakta, ellerini önde kenetlemiş şekilde durduğu görülüyor.

REKTÖR ÖZAYDIN KURTULMUŞ'UN PAYLAŞIMINI RETWEETLEDİ
AK Partili Kurtulmuş'un Twitter hesabından yaptığı ziyaret paylaşımını retweetleyen Rektör Özaydın, 'İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde doktora yaparken engin bilgisinden faydalandığım ve şu an AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş üniversitemizi ziyaretiyle bizleri onurlandırmıştır. Sayın hocama nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum' ifadelerine yer verdi.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ
Sosyal medyada bazı kullanıcılar fotoğraf karesine tepki gösterirken, bazıları da Kurtulmuş'un rektör Özaydın'ın eski hocası olduğunu ve o yüzden orada oturmasının normal olduğunu belirtti.

CEMAL ENGİNYURT DA TEPKİ GÖSTERDİ
MHP'den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti'ye geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, gündem yaratan fotoğrafı Twitter hesabından şu ifadelerle paylaştı;
'AK Parti Milletvekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Üniversitesi Rektörünün koltuğuna oturmuş. Rektör bey de ayakta dikiliyor. Rektör dediğin böyle olacak. @NumanKurtulmus yakışmışsın koltuğa, yaparsa AK Parti yapar. Durmak yok, yola devam.'

Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."

Eğitim

Bakan Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama

Risk haritasında kırmızı renkle değerlendirilen çok yüksek riskli illerde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. Bu kapsamda merak edilen 'İlin rengi kırmızıya dönerse okullar kapanır mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıt verdi.

Eğitim

YDS başvuruları başladı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) için başvurular başladı. Başvurular, 8 Mart'a kadar ÖSYM'nin internet sitesi veya Aday İşlemleri Sistemi mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek.