Güncel
23 Temmuz 2020 Perşembe

Piyanist Büşra Kayıkçı 27. İstanbul Caz Festivali'ne seçildi

27. İstanbul Caz Festivali'nde Genç Cazcılar kategorisinde performans sergilemek üzere seçilen piyanist Büşra Kayıkçı Başörtülü olduğu için lince uğradı. Cevabıyla seviyesiz eleştirileri kesti attı: Bir insanı üretimiyle desteklemek en onurlu duruş...
Piyanist Büşra Kayıkçı 27. İstanbul Caz Festivali'ne seçildi
27. İstanbul Caz Festivali'nde 'Genç Cazcılar' kategorisinde çalmak üzere seçilen piyanist Büşra Kayıkçı'ya, başörtü takmasından dolayı festivale katılmasını eleştirenlere karşı on binlerce kişiden destek mesajı geldi.

Büşra Kayıkçı'ya başarısından dolayı, kültür sanat, siyaset ve müzik dünyasından tebrik mesajları yağdı. Tesettürlü olması nedeniyle, 'Başörtülü bir kadının caz festivalinde ne işi var?' şeklinde tepkilerin hedefi olan Kayıkçı'ya sosyal medya kullanıcıları sahip çıktı.

'ÖMRÜM YETTİĞİNCE ÜRETECEĞİM'

Başarılı müzisyen de gelen eleştiri ve destek mesajlarına ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'DM kutum yorumları takma mesajlarıyla dolmuş. O kadar çok ki ne demişler yahu diye özellikle baktım. Değişik bir şey yok her zamanki laflar :) destekler ve tebrikler için çok teşekkür ederim geri kalanlarıyla ilgilenmiyorum, ömrüm yettiğince üreteceğim.'

BÜŞRA KAYIKÇI KİMDİR?

1990 yılında İstanbul Üsküdar'da dünyaya gelmiştir. 9 yaşında ailesinin desteğiyle güzel sanatlar dersleri alan Büşra Kayıkçı, üniversite eğitimini iç mimarlık alanında aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde piyano dersleri aldıktan sonra caz müziğine ilgi duyan başarılı müzisyen, 27. İstanbul Caz Festivali'nde 'Genç Cazcılar' kategorisinde performans sergileyecek isimler arasında yer aldı. Sosyal medyada sempatiyle karşılanan Büşra Kayıkçı, amatör olarak ressamlıkla ilgileniyor.

BÜŞRA KAYIKÇI KAÇ YAŞINDA?

1990 doğumlu olan piyanist, 2020 yılı itibariyle 30 yaşındadır.
Güncel

İnce'den parti kurma iddiasına yanıt!

CHP'li İnce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bir gazeteye, haber ajansına konuşmadım, açıklama yapmadım. Memleket için doğru olduğuna inandığım bir karar aldığımda kararımı açıklarım. Herkese iyi bayramlar" dedi

Güncel

Fotoğraflarla Dünyaya gözdağı!

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan-Türkiye Fiili Atışlı Ortak/Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı hazırlıkları kapsamında atışsız tatbikat provaları yapıldığını açıkladı.