Pfdk, Aziz Yıldırım Kararını Açıkladı
Spor

Pfdk, Aziz Yıldırım Kararını Açıkladı

İnternet Medya -
TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı kurula sevk edilen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a ceza tayinine yer olmadığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF ) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK ), kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı kurula sevk edilen Kulübü Başkanı 'a ceza tayinine yer olmadığını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, için isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığı belirtildi.

Kurul, Kulübüne de resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ceza verilmediğini bildirdi.

PFDK, Beşiktaş Kulübüne ise Ziraat Türkiye Kupası'nda ile oynanan maçta çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası verildiğini duyurdu.

Kurulun ayrıca, Spor Toto 1. Lig ekibi Akın Çorap 'a da Ziraat Türkiye Kupası'nda ile oynadığı maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde misafir kulüp olduğu müsabakada ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 2 bin 500 lira para cezası verdiği kaydedildi. - Hilmi Sever(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.