Özhaseki Açıkladı: Bazı Adaylarımızı Geri Çekebiliriz
Siyaset

Özhaseki Açıkladı: Bazı Adaylarımızı Geri Çekebiliriz

İnternet Medya -
AK Parti'nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı kapsamında bazı illerde adaylarını geri çekebileceklerini söyledi.

'nin Ankara Adayı , CNN TÜRK'TE gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

Cumhur İttifakı kapsamında bazı illerde adaylarını geri çekebileceklerini söyleyen Özhaseki; 'Hakkari, Iğdır, Şırnak ve batı illerinde aday çekmeler olabilir. Bu anlamda sürekli anket yaptırıyoruz.MHP'de anket yapıyor. Eğer bizim aleyhimize bir sonuca doğru eğilim varsa tedbirimizi alacağız.' dedi.

CHP'NİN SEÇİM BİLDİRGESİ

CHP'nin seçim bildirgesini yorumlayan Özhaseki, 'Son 25 yılım belediyecilikle geçti. Dünyanın neresinde şehircilikle ilgili bir gelişme varsa takip ediyorum. 2 şey ilgimi çekti 'nin seçim bildirgesinde. Bizim 10 yıl önceki manifestomuzda yazdığımız hususları alıp kelimeleri değiştirip kullanmışlar gibi gözüküyor. Ütopik ve süslü sözler var. Biraz daha somut ve ayakları yere basan sözler olması lazım. Biz Ankara'mızda insanlar arasında bir anket yaptık. Her bir yazdığımız bizim ayakları yere basan milletin beklediği şeylerdi. Ancak bu tarafa geldiğimiz zaman istihdam yazarsanız hangi istihdamı arttırdınız diye adama sorarlar. Örneğin; Erciyes'te bir dağa var ancak büyükşehire bağlanınca orayı kayak merkezi yaptık. Oradan ekmek yiyen insan var.' açıklamasında bulundu.

ÇOCUK KÖYÜ İNŞA EDECEĞİZ

Ankara için planladığı projelerinden bahseden Özhaseki, 'Elbette projemiz var. Bizim çocukluğumuz sokakalrda geçti. Şimdi kimse güvenip çocuğunu sokağa bırakamıyor. Asosyal çocuklar var. Biz bunu inceledik. Kanada'da çocuk köyü var. Biz de bir çocuk köyü inşa edeceğiz. Etkinlikler olacak. Bazı meslekleri birebir yapmayı öğrenecek. 100'e yakın etkinliğin olduğu bir yer olacak' ifadelerine yer verdi.

BARINAKLAR HAPİSHANE OLMAMALI

Sokak hayvanları ile ilgili mevcut sorunlar hakkında da açıklamalarda bulunan Özhaseki, 'Ankara'da ciddi problemlerden biri bu. Başıboz gezen hayvanları barınağa getirip sağlık kontrolünden geçerek kısırlaştıracaksınız. Barınaklar hapishane olmamalı. Orada doğal ortamlarında bulunmalılar' dedi.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ'DEN ORTAK MİTİNG

Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile lideri Bahçeli'nin Ankara'da ortak miting yapacağını açıkladı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.