Otomobil

Otomobil devinde şok

Fransız PSA Grubuna satış aşamasında olan otomobil üreticisi Opel'in CEO'su Karl-Thomas Neumann'ın istifa edeceğine yönelik iddialara gerçek oldu.

Otomobil

Bir daha araç kullanamayacaklar!

Sigortacılar ile emniyet anlaştı. Çok fazla kaza yapan 10 bin 600 kişi belirlendi. 10 bin 600 kişi psikoteknik teste tabi tutulacak. Testi geçemeyen araç kullanamayacak

Otomobil

Yerli otomobile talip oldular!

Etox marka otomobili üreten Malkoçlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç, yerli otomobil için adım atmaya hazır olduklarını açıkladı.

Otomobil

Benzin ve motorine indirim geliyor!

PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre motorinin pompa satış fiyatında 8 kuruş, benzinin pompa satış fiyatında ise 9 Haziran 2017 tarihinde bir değişiklik bekleniyor.

Otomobil

Trafikte yeni dönem!

Trafik kazalarının minimum düzeye indirmek için geliştirilen 'İnreraktif Uyarı ve İnteraktif Denetim Sistemi' ile trafikte yeni bir dönem başlayacak.

Otomobil

Dizel için flaş karar! Zorunlu oluyor

Birçok ülke, çevresel nedenlerden ötürü dizel yakıta karşı önlemler alıyor. Türkiye'de de önemli bir adım atıldı ve belli bir oranda biyodizel kullanılması zorunlu hale getirildi.

Otomobil

Audi'ye büyük şok!

Almanya Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, Audi'nin, bazı dizel motorlu araçların egzoz emisyon testleri sırasında test sonuçlarını yanıltıcı yazılım kullandığını söyledi.

Otomobil

Araç satışları artıyor

Borsa İstanbul'da işlem gören 7 otomotiv şirketinin net satışları bu yılın ilk çeyreğinde 2016'nın aynı dönemine göre yüzde 24 artarak 13 milyar 346 milyon lira oldu

Otomobil

Jeep'ten hibrit konsept

Jeep, 6 kişilik yaşam alanı, maskülen tasarım özellikleri ve hibrit güç kaynağına sahip yeni konsepti Yuntu'nun tanıtımını yaptı.

Otomobil

Akaryakıta 'tavan fiyat' önerisi

TESK Genel Başkanı Palandöken, 'Petrol fiyatları da uluslararası piyasalarda gerilemesine rağmen benzine ve motorine zam yapılmasına bir anlam veremiyorum.' dedi.