Otomobil

Hurda araç sahiplerinin borç ve cezaları silinecek

Hurda araçların MTV borçları ve idari para cezalarının silinmesine ilişkin düzenlemeden yararlanabilmeleri için mükelleflerin, model yılı 1997 veya daha eski motorlu taşıtlarını, 31 Aralık 2018 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Otomobil

Almanya'ya şokta! AB harekete geçti

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Almanya'daki otomotiv üreticilerinin aralarında kartel oluşturduğu iddiası üzere inceleme başlattı. Almanya'dan ise konuyla ilgili açıklama geldi.

Otomobil

Kia'dan Avrupa başarısı

KIA, 2017 yılının ilk 6 ayında Avrupa pazarında 251.472 adet araç satışı yaparak, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 9,5'lik bir büyüme kaydetti.

Otomobil

Otomotiv tarihi rekora koşuyor!

Türkiye'nin otomotiv sektörü, tarihinin en yüksek dış satımını 24,7 milyar dolar ile 2008 yılında yapmıştı. Bu yıl ise yeni bir rekora koşuyor. Hedef 27 milyar dolarlık ihracat.

Otomobil

Yerli otomobile yeni talip

DTSO Başkanı Ahmet Sayar ve DTB Başkanı Engin Yeşil, yerli otomobilin Diyarbakır'da yapılmasına ilişkin hazırlanan raporu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) sundu.

Otomobil

Volvo'dan radikal karar!

Volvo, 2019 yılından itibaren üretilecek tüm modellere elektrikli motor seçeneği getirmeyi ve 2021'e kadar 5 elektrik modeli piyasaya sürmeyi planlıyor.

Otomobil

Lastikte 'akıllı' dönem başlıyor

Akıllı lastiklerle, yolla ilgili bilgileri hem araçtaki diğer ekipmanlara aktaracak hem de arkadan gelen diğer araçlarla paylaşarak risklere karşı tedbir alınması hedefleniyor.

Otomobil

Yerli otomobile bir talip daha

ATO Başkanı Baran Gürsel, "Ankara, yerli otomobili üretecek 'babayiğit'e, Ar-Ge çalışmaları yapacak, beyin ve yedek parçayı üretecek tedarikçi olmaya hazır" dedi.

Otomobil

Ödül yine Lexus'un oldu

16 yıldır düzenlenen İskandinavya'nın en büyük ve en kapsamlı otomobil araştırması olan AutoIndex'i 6 yıl üst üste kazanan Lexus markası rekor sonuç elde etti.

Otomobil

İşte Apple'ın otomobili

ABD'li teknoloji devi Apple'ın Üst Yöneticisi (CEO) Tim Cook, firmanın sürücüsüz araç teknolojisi alanında araştırma yaptığını söyledi.