Otomobil

Avrupa'da arttı Türkiye'de düştü

Avrupa'da otomotiv satışları Ocak-Ekim 2017'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,8 artarak 13 milyon 234 bin 599'a ulaştı. Türkiye ise ekim ayında yüzde 1.09 kayıp yaşadı.

Otomobil

İzmir yerli otoya talip oldu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yerli otomobilin üretileceği fabrikanın İzmir'de kurulması için çalışma yaptıklarını ifade etti.

Otomobil

Tesla'ya rakip mi oluyor?

Jaguar ve Lan Rover'ı satın alarak marka değerini oldukça yükselten Tata'nın, şimdi de Faraday Future şirketi ile elektrik piyasasına hızlı bir giriş yapabileceği konuşuluyor.

Otomobil

Benzine bir zam daha geliyor

Petrol ve dolarda yaşanan yukarı hareket nedeniyle benzin fiyatlarına bir zam daha yolda. Zammın perşembe veya cuma günü gelmesi bekleniyor.

Otomobil

Yerli otomobil iddiasıyla resmen coştu

Karsan hisseleri, şirketin adının yerli otomobili yapacak firmalar arasında yer aldığının iddia edilmesiyle yüzde 15 civarı sert yükseldi. Devre kesici işlem uygulaması başlatıldı.

Otomobil

?Yerli oto'da tarihi aşama!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a söz vermesinin ardından, yerli otomobil için önemli bir aşamaya geçiliyor.

Otomobil

Yerli hibrit mi geliyor?

Elektrikli ve hibrit araçların sayısı giderek çoğalırken, Renault'un küçük sınıftaki temsilcisi Clio'ya 'yerli hibrit' motorun eklenebileceği konuşuluyor.

Otomobil

Trafik sigortasında zam sinyali!

ASINDA ZAM SİNYALİ!Trafik sigortasında zam sinyali!Zorunlu trafik sigortasına zam sinyali geldi. Sigortacılık Genel Müdürü Çakırsoy, ?Trafik sigortası prim fiyatlarında 2018 yılı için mutlaka bir güncelleme olacaktır? dedi.