Güncel
26 Temmuz 2021 Pazartesi

Osman Öcalan geçirdiği beyin felci sonucu bitkisel hayata girdi

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, geçirdiği beyin felci sonrasında bitkisel hayata girdi. Tüm yetilerini kaybeden Osman Öcalan geçtiğimiz aylarda Türkiye'ye dönmek istediğini belirtmişti.
Osman Öcalan geçirdiği beyin felci sonucu bitkisel hayata girdi
Terör örgütü PKK'nın İmralı'da tutuklu olan elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, felç geçirdi. Öcalan, yerel seçimler döneminde TRT'ye açıklama yapmasıyla gündem olmuştu.

BİTKİSEL HAYATA GİRDİ
Osman Öcalan'ın sağlık durumunu oğlu Welat Osman açıkladı. Bir süredir sağlık sorunları yaşadığı bilinen Osman Öcalan'ın beyin felcinin ardından bitkisel hayata girdiği öğrenildi. Oğul Öcalan, babasının hiçbir şeye tepki veremediğini de sözlerine ekledi.

TÜRKİYE'YE DÖNMEK İSTEMİŞTİ
Irak Kürdistan Bölgesi'nde yaşayan ve verdiği son röportajda Türkiye'ye dönmek istediğini söyleyen Osman Öcalan, 'Oraya döndüğüm vakit siyasi çalışmalarıma başlayacağım, o zamana kadar da aktif siyasetin içinde yer almayacağım.' ifadelerini kullanmıştı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ANLATAN BİR KİTAP YAZIYORDU
Terör örgütü PKK ile ilgili bir kitap da yazdığını söyleyen Osman Öcalan, 'Kendi penceremden gördüğüm PKK'nın gerçeklerini yazıyorum. İki bölümünü tamamladım ve bu kış bitirmeyi düşünüyorum. Kitabın ismi 'Kürt Trajedisinde Bir Sayfa' ifadelerini kullanmıştı.
Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.