Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na Çok Sert Sözler
Siyaset

Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na Çok Sert Sözler

İnternet Medya -
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik önemli açıklamalarda bulunuyor.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik:Maalesef dün yüce mecliste FETÖ'nün lanetlenmesi gereken bir günde sözcüsü çıkmış sayın cumhurbaşkanımızı hedef alan son derece talihsiz ve ahlak dışı bir konuşma yapmıştır.

Çok uzun zamandır bir itibarsızlaştırma siyaseti gidenler görünüyor ki bir şaşırtma siyasetine başlamışlardır.

CHP Genel Başkanı 'nun 'la ilgili söylediği sözler resmen siyasi sabotajdır. O gece sayın Cumhurbaşkanı'na özel tim gönderildi. Kendisini öldürmek için. Siz bu olayı görmezden geleceksiniz ve meşru hükümeti hedef alacaksınız. AB'nin darbe girişimi sonrası tarafları itidale davet ediyoruz denilerek darbecileri meşru hale getirmeye çalıştılar.

Dün 'un yıldönümünde Kılıçdaroğlu diyor ki 'Yürekli bir savcı yok mu?' diyor. 'da darbecilerin yapamadığını yargı eliyle yapmaya çalışıyor.

FETÖ'nün siyasi ayağı ortaya çıksın diyor. Siyasi ayak olarak kimler MİT TIR'larına destek verdi. Kimler bu terör organlarına karşı devlet tavır koyduğunda onların yayın organlarıyla işbirliği yaptı? Siyasi eleştiriyle siyasi karşıtlıkla siyasi sabotaj arasında fark vardır. Dün yapılan bir sabotajdır, ahlak dışıdır. Bunun arkasından gelecek şey örtülü olarak FETÖ'yü meşrulaştırmayı getirir. Akademisyenler bir söylem analiz yapsın. Bütün konuşmasına bakıldığında FETÖ'yü eleştirip, örgüte direnenler kaç defa itbarsızlaştırmıştır?

Kılıçdaroğlu diyor ki ' 'un siyasi ayağı neden açıklanmıyor? Bu darbe girişiminin Başbakanı, Bakanları kimdi?' evet bizde bunu merak ediyoruz. Misal tüm siyasiler öldürülmek istenirken birilerinin önünden neden tanklar çekilip güvenli yere gidilmesi sağlandı? Birilerini tahakküm altında bırakmak istemiyorum ama neden böyle yapıldı?

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.