Kim kimdir?
9 Mayıs 2017 Salı

Nursel Aydoğan kimdir?

Milletvekilliği düşürülen HDP Milletvekili Nursel Aydoğan kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor neden tutuklandı? İşte detaylar..
Nursel Aydoğan kimdir?

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığında toplandı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın kesin hüküm giydiğine dair kesinleşen mahkeme kararı hakkında tezkeresi okundu.

Başbakanlık tezkeresinde, Aydoğan'ın, terör örgütü propagandası yapmak suçundan cezalandırılmasına ilişkin mahkeme kararın kesinleştiği anımsatıldı.

Tezkerede, Anayasanın ilgili maddesi uyarınca, Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için gereğinin yapılması talep edildi.

Ahmet Aydın, Anayasanın 76. maddesi kapsamında milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin olan ve Anayasanın 84. maddesi 2. fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı okunduğu için Aydoğan'ın milletvekilliğinin düştüğünü duyurdu.

Bu arada söz konusu Başbakanlık Tezkeresi okunurken, HDP milletvekilleri sıralara vurarak, Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesini protesto etti. HDP milletvekilleri daha sonra TBMM Genel Kurul Salonu'nu terk etti.

Anayasaya göre, milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin kesinleşmiş mahkeme kararı TBMM Genel Kurulunda okunan üyenin milletvekilliği, oylamaya gerek kalmaksızın düşmüş oluyor.

Bu arada, HDP'nin Meclisteki sandalye sayısı 57'ye indi.

Nursel Aydoğan kimdir?

Nursel Aydoğan, 17 Kasım 1958'de Bursa'nın Yenişehir ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını sürdürdüğü Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden 1983'te mezun oldu ve bir süre gıda mühendisi olarak çalıştı.

Nursel Aydoğan bir süre Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı Tüm Sağlık-Sen Sağlık Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'nda yöneticilik yaptı.

Nursen Aydoğan, İnsan Hakları Örgütü'nde çalıştı. Aynı zamanda TBMM XXIV. XXV ve XXVI. dönem Diyarbakır milletvekilidir.

Hakkındaki terör soruşturması dahilinde gözaltına alınan HDP Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan, Şırnak Adliyesi'ndeki ifadesinin alınmasının ardından tutuklanma talebiyle çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Kim kimdir?

Nene Hatun kimdir?

Osmanlı-Rus savaşında 'Bu bebeği bana Allah verdi, ona Allah bakar' diyerek bebeğini beşikte bırakıp cepheye koşan Nene Hatun'un kim olduğu günümüzde de merak ediliyor.

Kim kimdir?

Dr. Bilal Okudan kimdir?

Bilal Okudan kimdir, nereli, kaç doğumlu, ne iş yapıyor, öğrenim durumu nedir? İşte Bilal Okudan'la ilgili merak edilenlerin cevabı...

Kim kimdir?

Burak KOSAR Kimdir?

Burak Koşar, 2002 yılında Ankara'da doğmuştur. Sosyal medya üzerinde yaptığı projeler ile tanınmıştır. Şu an Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş'ın asistanlığını yapmaktadır. Ayrıca Sosyazete'nin sahibidir.

Kim kimdir?

Erdem Kaynarca kimdir?

Show TV'de yayınlanan Kalp Atışı dizisinin Mehmet'i Erdem Kaynarca kimdir? Başarılı tiyatro oyuncusu kaç yaşında ve aslen nereli?

Kim kimdir?

Hulusi Şentürk kimdir?

AK Parti 26.dönem İstanbul 1.bölge milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Üyesi olan Hulusi Şentürk kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Hulusi Şentürk'ün biyografisi?