Teknoloji
5 Ağustos 2021 Perşembe

NASA'dan Türkiye açıklaması: Uydu fotoğrafları paylaşıldı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Türkiye'de devam eden orman yangınlarının uydu fotoğraflarını yayınladı ve bir açıklama yaptı.
NASA'dan Türkiye açıklaması: Uydu fotoğrafları paylaşıldı
NASA, ülkemizde devam etmekte olan orman yangınları hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Antalya bölgesindeki yangınların uydu fotoğraflarının olduğu paylaşımda, 'Türkiye'de her yıl olduğundan daha çok arazi bu yıl yangınlar nedeniyle tüketildi' ibaresi yer aldı.

NASA resmi sitesinde ise, 'Şiddetli bir sıcak hava dalgasının ve aylarca süren kuru havanın ortasında Türkiye, son yılların en kötü orman yangınlarından bazılarıyla karşı karşıya' ifadelerine yer verildi.Dünya genelinde bir sıcaklık artışı olduğuna vurgu yapan NASA, Güney Avrupa'nın büyük bir bölümünün 1980'lerden beri görülmeyen aşırı sıcaklar ile kavrulduğunun altını çizdi. Geçtiğimiz ay hem Yunanistan hem de Türkiye'de ulusal sıcaklık rekorları kırıldı. Yunanistan ve çevresindeki bölgelerde hava sıcaklıklarının 4 Ağustos tarihinde 45°C'ye (113°F) ulaştığı ve sıcaklığın birkaç gün daha devam etmesi beklendiğini belirtti.

İklim bilimciler tarafından yıllardır dile getirilen bu durumunun 'Küresel Isınma'nın bir sonucu olduğu belirtiliyor

Kaynak:Haber7
Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.

Teknoloji

Akbank tekrar hizmete açıldı!

Sisteminin çökmesi nedeniyle 2 gündür binlerce müşterisini mağdur eden Akbank'ta internet ve mobilin devreye girmesiyle birlikte tüm kanallar yeniden hizmete açıldı.