Ekonomi
2 Haziran 2021 Çarşamba

Müzisyenlere 3 bin liralık destek paketinin süresini 1 ay daha uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sürecinde iş kaybı yaşayan müzisyenlere destek olmak amacıyla hayata geçirilen "Müzik Susmasın" adlı kampanya kapsamında Haziran ayında da 3 bin TL ödeme yapılacağı açıklandı.
Müzisyenlere 3 bin liralık destek paketinin süresini 1 ay daha uzatıldı
Türkiye'de koronavirüs salgınından en fazla etkilenen meslek gruplarının başında müzisyenler geldi. Uzun süreden bu yana kapalı olan eğlence mekanları nedeniyle herhangi bir yerde sahne alamayan müzisyenler de tüm meslek sahipleri gibi normalleşme adımlarından kendileriyle ilgili çıkacak kararı bekledi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİLER
Ancak Türkiye'nin yeni normalleşme planında, eğlence mekanlarının kapalı kalmaya devam edeceği belirtildi. Bu haberin ardından başta ünlü isimler olmak üzere çok sayıda müzisyen, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla, yeni normalleşme planında müzisyenlerle ilgili adım atılmamasına tepki gösterdi.

HAZİRAN AYINDA DA DESTEK VERİLECEK
Tüm bu yaşananların üzerine müzik piyasasıyla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mayıs ayında da uzatılan müzisyenlere destek kampanyasının 1 ay daha uzatıldığını ve müzisyenlere Haziran ayında tek seferlik 3 bin TL ödeme yapılacağını açıkladı.

TOPLAM DESTEK MİKTARI 250 MİLYON LİRAYA ULAŞACAK
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi hesabından yapılan resmi açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
'Müzik emekçilerimiz için 'Müzik Susmasın' sloganıyla başlattığımız proje desteği haziran ayında tek seferde 3 bin lira ödemeyle devam ediyor. Toplam destek miktarını yaklaşık 250 milyon liraya ulaştırmış olacağız'
Ekonomi

Bitcoin 6 haftanın dibini gördü

Çin'de devam eden Evergrande belirsizliği sürerken ABD'de SEC Başkanı Gary Gensler'in kripto para piyasası için düzenleme çağrısında bulunmasıyla Bitcoin gece saatlerinde 6 hafta sonra ilk kez 40.000 doların altını gördü.

Ekonomi

Konut kiralarındaki yükseliş dünyanın derdi

Küresel konut fiyatları pandemide rekor seviyelere çıktı. Politikacılar; kiralara üst sınır belirlemek, ev sahipleri üzerindeki vergileri kaldırmak, boş ofisleri konuta çevirmek, toplu konut hamleleri gibi birçok fikri masaya yatırıyor.

Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu'ndan metro açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Üstlerine vazife olan işleri yapmayıp, yapımı devam eden metro inşaatı üzerine hafriyat dökenlerin emek hırsızlığına da müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Ekonomi

Yüksek fiyatlarla ilgili ilk hamle

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz" açıklaması yapmıştı. Bugün ilk hamle geldi.