Kim kimdir?
21 Mayıs 2017 Pazar

Murat Kosova kimdir?

Fenerbahçe-Olympiakos maçına damgasını vuran isim Murat Kosova kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında? İşte sosyal medyanın gündemine oturan Murat Kosova ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledi.
Murat Kosova kimdir?

Fenerbahçe-Olympiakos maçını TRT 1'de anlatan ünlü spiker Murat Kosova bir ara mikrofonu açık unuttu. Kosova, bağırmayan taraftarlar için 'Sosyete' deyince sosyal medya yıkılmıştı.

MURAT KOSOVA KİMDİR?

Murat Kosova (d. 2 Şubat 1974, Ayancık) futbol ve basketbol maçları anlatımıyla bilinen televizyon sunucusu, spor yazarıdır.

Kosova, Sinop'un Ayancık ilçesinde doğmuş, hayatının büyük bölümü İstanbul'da geçmiştir. İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nden 1992'da mezun olmuştur. İTÜ İnşaat Fakültesi'ni bitirmiştir.

Spor kariyeri

Sporun içinden gelen ailede dünyaya gelmiştir. Annesi voleybol alanında lise yıllarında oynamış, babası ise futbol alanında ikinci lig statüsünde oynamıştır. Çocukluk yıllarında basketbol, lise yıllarında futbola merak sarmıştır. Ancak bazı sakatlıklar yaşaması ve okul hayatının futbol oynamasına izin vermediğini düşünmesinden dolayı futbol kariyerini yarım bırakmak zorunda kalmıştır.

Televizyon kariyeri

Tüm olanlara rağmen futbolun içerisinde kalmaya çalışmış, doksanlı yılların başında İlker Yasin'inin Show Tv ekibine katılmıştır. Önce spor muhabirliği, ardından TRT'de spikerlik, program yapımcılığı ve spor yazarlığı yapmıştır. Halen NTV Spor'da spor spikerliği yapmaktadır.

2006 yılında gösterime giren Arabalar filminde spiker arabayı seslendirmiştir. Eylül 2012 tarihinde Riot Games'in League of Legends adlı oyununun Türkiye sunucusunda anlatım görevlisi olarak görev yapmıştır.

Kim kimdir?

Nene Hatun kimdir?

Osmanlı-Rus savaşında 'Bu bebeği bana Allah verdi, ona Allah bakar' diyerek bebeğini beşikte bırakıp cepheye koşan Nene Hatun'un kim olduğu günümüzde de merak ediliyor.

Kim kimdir?

Dr. Bilal Okudan kimdir?

Bilal Okudan kimdir, nereli, kaç doğumlu, ne iş yapıyor, öğrenim durumu nedir? İşte Bilal Okudan'la ilgili merak edilenlerin cevabı...

Kim kimdir?

Burak KOSAR Kimdir?

Burak Koşar, 2002 yılında Ankara'da doğmuştur. Sosyal medya üzerinde yaptığı projeler ile tanınmıştır. Şu an Reynmen olarak tanınan Yusuf Aktaş'ın asistanlığını yapmaktadır. Ayrıca Sosyazete'nin sahibidir.

Kim kimdir?

Erdem Kaynarca kimdir?

Show TV'de yayınlanan Kalp Atışı dizisinin Mehmet'i Erdem Kaynarca kimdir? Başarılı tiyatro oyuncusu kaç yaşında ve aslen nereli?

Kim kimdir?

Hulusi Şentürk kimdir?

AK Parti 26.dönem İstanbul 1.bölge milletvekili ve İnsan Hakları Komisyonu Üyesi olan Hulusi Şentürk kimdir? Nereli ve kaç yaşındadır? İşte, Hulusi Şentürk'ün biyografisi?