Medya
27 Aralık 2020 Pazar

Melis Fis'in ikinci teklisi 'Çek Vur' yayınlandı

Melis Fis'in ikinci teklisi 'Çek Vur' Reynmen'in kurmuş olduğu müzik şirketi Houze İstanbul etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Klipte Reynmen'nin de bir sahnesi olması ve bu sahnede yönetmen rolünde izleyici karşısına geçmesi sevenlerinin
Melis Fis'in ikinci teklisi 'Çek Vur' yayınlandı
Şarkının klibine verilen emeği görmemek mümkün değil. Ekipte bulunan herkesin profesyonelliği ön planda. Klibin senaryosu başlı başına incelenmesi gereken bir konu. Melis Fis’in, hayatında önemli yerleri olan Titanic, La La Land ve Truman Show filmlerini yeniden canlandırdığını görüyoruz. Ve bu sahnelerin de renkler, kostümler vb. detaylarla olan uyumuna şahit oluyoruz. Aynı zamanda Melis Fis, “Çek Vur” isimli şarkının klibi için dans eğitimleri de aldı. Göz alıcı dans sahneleri klibe ayrı bir hava kattı. Uygunsuz hava koşulları ve pandemi süreci gibi olumsuzluklara rağmen Houze İstanbul ile beraber başarılı bir işe imza attılar.

Melis Fis 18 Eylül 2001 İstanbul doğumludur. Ailenin tek çocuğudur. Melis Fis; annesi piyano öğretmeni olan, babası iş adamı ve müzisyen olan bir ailenin kızıdır. Sanatsal yetenekleri ailesinden ve içinde doğduğu evden beslenen, durmadan şarkılar söyleyen Melis Fis bebekken piyano ile tanışır. 7-8 yaşlarında piyano derslerine başlar. Yıllar boyunca da London College of Music’in piyano sınavlarına katılır ve başarı gösterir. 12 yaşındayken gitar eğitimlerine başlar. Çocukluk dönemi boyunca enstrüman, solfej ve dans dersleri alır.

Keşfettiği resim yeteneğini de değerlendiren Melis Fis, 2015 yılında Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okumaya başlar. 4 yıl boyunca resim eğitimi alır, çizimler yapar, sergilere katılır. Lise hayatı devam ederken yine oyunculuk hayalini de desteklemek için 2016 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 2 dönem süren tiyatro eğitimini alır. Yıl sonu oyunlarında rol alır. İlgiyle döneminde oynanan tiyatroları takip eder. Şu anda eğitim hayatını özel bir üniversitede müzik bölümünde şan anadalında devam ettirmektedir.

2015 yılında şu anki adı TikTok olan eski Musical.ly uygulaması sayesinde sosyal medya serüvenini başlatan Melis Fis 5 yılda sosyal medyada büyük bir hayran kitlesine ulaşır. Instagram’da 500.000’i aşkın takipçisi olan bu genç sanatçı adayı sevenleriyle buluşmak amaçlı buluşmalar ve konserler düzenlemeye başlar.

Sosyal medyada sesi ve yaptığı cover şarkılarla öne çıktıkça kitlesi daha da genişleyen Melis Fis, kendi bestelerini yapmaya başlar. 2019 yılında yazmış olduğu “Dur Diyemem” adlı parçayı 25 Aralık 2019’da klibiyle birlikte dijital platformlara sunarak müzik piyasasına ilk adımını atmış olur. Aynı zamanda bahsedilen “Çek Vur” isimli teklisinin de 1 yıl sonra aynı tarihte yayınlamış olması güzel bir tesadüf olmuştur.

Melis Fis sıradaki işleri için müzik çalışmalarını son hızıyla devam ettirmektedir.
Medya

Çukur dizisinin final tarihi belli oldu

Show TV ekranlarında dört sezondur hız kesmeden yayın hayatına devam eden Çukur'un merakla beklenen final tarihi netleşti. Büyük bir sürpriz yaşanmazsa Mayıs ayının başında dizi final bölümüyle ekranlara veda edecek.

Medya

Kurtlar Vadisi, Show TV'de yayınlanmayacak

Yeniden ekranlara dönecek olan Kurtlar Vadisi dizisi ile ilgili çarpıcı bir gelişme yaşandı. Show TV yönetimi, Kurtlar Vadisi dizisiyle ilgili anlaşma yapıldığı yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğu açıkladı.