Eğitim
16 Mart 2021 Salı

MEB, Suudi Arabistan Türk okullarını kapattı iddialarına yanıt verdi!

Milli Eğitim Bakanlığı, "Suudi Arabistan Türk okullarını kapattı" iddialarını yalanladı. Bakanlığa bağlı 26 eğitim kurumunda eğitim öğretim faaliyetlerinin aktif şekilde sürdürüldüğü belirtildi.
MEB, Suudi Arabistan Türk okullarını kapattı iddialarına yanıt verdi!
Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, medyada yer alan 'Suudi Arabistan Türk okullarını kapattı' başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. Kapatma olayının yaklaşık 9 ay önce 2020 yılı Haziran ayında meydana geldiği ve konunun ilgili bakanlıklar tarafından hassasiyetle takip edildiği öğrenildi.

34 OKULDAN 26'SI FAALİYETTE 8'İ KAPALI
Suudi Arabistan'ın 8 şehrinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 34 eğitim kurumu bulunduğu ve bunlardan 26'sının eğitim öğretim faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürdüğü ifade edildi. Sadece Mekke ve Medine'deki 8 okulun kapalı olduğu öğrenilirken, okulların yeniden faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmaların Dışişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarının eşgüdümünde yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.
Eğitim

8 fakülte ve 2 enstitü kuruldu

Bazı fakülte ve enstitülerin kurulması, bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı

Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."