Eğitim
30 Mart 2021 Salı

MEB'den yüz yüze ve uzaktan eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni önlemler sonrası Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması geldi.
MEB'den yüz yüze ve uzaktan eğitim açıklaması
Koronavirüs vaka sayılarının 30 bini geçmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni tedbir kararları açıklandı. Bu kararların alınmasından sonra gözler MEB'e çevrilmişti. MEB'den yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitimle ilgili beklenen açıklama geldi.

MEB'den yapılan açıklama şöyle:
'Tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecek.
Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecek.
'MEVCUT KARARLAR UYGULANMAYA DEVAM EDECEK'
Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecek.
Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze/uzaktan eğitime geçiş, risk durumuna göre il bazlı uygulanacak.'
Eğitim

8 fakülte ve 2 enstitü kuruldu

Bazı fakülte ve enstitülerin kurulması, bazı fakülte, enstitü ve yüksekokulların kapatılması ile bazı fakültelerin isimlerinin değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı

Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."