Eğitim
4 Aralık 2019 Çarşamba

Meb Aöl Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı: Açık Öğretim Lisesi (aöl) Sınavı Ne Zaman?

Haberin detayları için tıklayınız
Meb Aöl Sınav Giriş Belgesi Sorgulama Ekranı: Açık Öğretim Lisesi (aöl) Sınavı Ne Zaman?
sorgulama ekranında AÖL 1.dönem sınavı yerleri açıklandı. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavı ne zaman? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Açıktan lise eğitimine devam eden öğrenciler sınav hazırlıklarını sürürken bir yandan da sınav tarihlerini ve yerlerini araştırıyorlar. Açık öğretim lisesi sınav takvimine göre 2019 - 2020 AÖL 1. dönem sonu sınavları 7 Aralık cumartesi ve 8 Aralık pazar günü gerçekleştirilecek. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavına dair tüm merak edilenleri sizler için derledik.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ (AÖL) SINAVI NE ZAMAN?

Açık öğretim lisesi sınav takvimine göre 2019 - 2020 AÖL 1. dönem sonu sınavları 7 Aralık cumartesi ve 8 Aralık pazar günü gerçekleştirilecek. Sınavlar; Cumartesi - Pazar olmak üzere 2 günde toplam 4 oturumda yapılacak. Her oturum 150 dakika sürecek.

AÖL GİRİŞ BELGESİ NASIL SORGULANIR?

Açıköğretim Lisesi sınav giriş yerlerini öğrenciler, sistem üzerinden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

MEB AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

SINAVA GİRİŞTE NELER GEREKLİ?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı

Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi

Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı)

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrenciler geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar.

AÇIK LİSE SINAVLARI NE ZAMAN?

2019-2020 AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 2. Dönem: 21-22 MART 2020

2019-2020 AÖO- AÖL- MAÖL/ 3. Dönem: 04-05 TEMMUZ 2019

2020-2021 AÖO- AÖL- AÖİHL- MAÖL/ 1. Dönem: 05-06 ARALIK 2019
Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."

Eğitim

Bakan Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama

Risk haritasında kırmızı renkle değerlendirilen çok yüksek riskli illerde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. Bu kapsamda merak edilen 'İlin rengi kırmızıya dönerse okullar kapanır mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıt verdi.

Eğitim

YDS başvuruları başladı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) için başvurular başladı. Başvurular, 8 Mart'a kadar ÖSYM'nin internet sitesi veya Aday İşlemleri Sistemi mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek.