Teknoloji
7 Nisan 2021 Çarşamba

Mark Zuckerberg, WhatsApp yerine Signal kullanıyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in Facebook ve WhatsApp skandallarının ardından mesajlaşma uygulaması olarak Signal'i kullandığı iddia edildi.
Mark Zuckerberg, WhatsApp yerine Signal kullanıyor!
Facebook'ta 533 milyon kullanıcının bilgileri hacklendi. Milyonlarca kişiye şifresini değiştirme uyarısı yapılmıştı. Yalnızca e-posta ve isim soyisim bilgileri değil, şifreler, ödeme bilgileri gibi detaylar da sızdırılmıştı. Mark Zuckerberg'in bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı. Bu kapsamda Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması olarak sahibi olduğu WhatsApp'ı değil Signal uygulamasını kullandığı iddia ediliyor.

WHATSAPP YERİNE SİGNAL!
Zuckerberg'in bilgilerinin sızdırıldığını söyleyen güvenlik uzmanı Dave Walker, ulaştığı bilgiler ışığında ünlü CEO'nun telefon numarasına ulaştığını Twitter üzerinden bildirdi. Bu sayede hangi mesajlaşma uygulamasını kullandığına ulaşan Walker, Twitter'dan konu hakkında bazı detaylar paylaştı.
Elon Musk gibi tanınmış isimlerin de aktif kullandığı Signal, WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesinin ardından milyonlarca yeni kullanıcıya kavuşmuştu.
Teknoloji

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleşecek. Fuar, tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak.

Teknoloji

Apple, iOS 15'i tanıttı!

Apple'ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda iOS 15 tanıtıldı. iOS 15 ile gelen özellikler arasında Android ve Windows kullanıcıları FaceTime aramalarına katılabilecek olması da var.

Teknoloji

Twitter'ın yeni özelliği

Twitter'la ilgili bilgileri önceden kamuoyuyla paylaşmasıyla bilinen "Jane Manchun Wong" hesabından son olarak super follow'la ilgili detaylar geldi. İşte Twitter'ın sene başında tanıttığı super follow özelliğiyle iligli merak edilen detaylar...