Teknoloji
7 Nisan 2021 Çarşamba

Mark Zuckerberg, WhatsApp yerine Signal kullanıyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in Facebook ve WhatsApp skandallarının ardından mesajlaşma uygulaması olarak Signal'i kullandığı iddia edildi.
Mark Zuckerberg, WhatsApp yerine Signal kullanıyor!
Facebook'ta 533 milyon kullanıcının bilgileri hacklendi. Milyonlarca kişiye şifresini değiştirme uyarısı yapılmıştı. Yalnızca e-posta ve isim soyisim bilgileri değil, şifreler, ödeme bilgileri gibi detaylar da sızdırılmıştı. Mark Zuckerberg'in bilgilerinin sızdırıldığı ortaya çıktı. Bu kapsamda Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması olarak sahibi olduğu WhatsApp'ı değil Signal uygulamasını kullandığı iddia ediliyor.

WHATSAPP YERİNE SİGNAL!
Zuckerberg'in bilgilerinin sızdırıldığını söyleyen güvenlik uzmanı Dave Walker, ulaştığı bilgiler ışığında ünlü CEO'nun telefon numarasına ulaştığını Twitter üzerinden bildirdi. Bu sayede hangi mesajlaşma uygulamasını kullandığına ulaşan Walker, Twitter'dan konu hakkında bazı detaylar paylaştı.
Elon Musk gibi tanınmış isimlerin de aktif kullandığı Signal, WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesinin ardından milyonlarca yeni kullanıcıya kavuşmuştu.
Teknoloji

Demet Akalın TikTok kurbanı oldu!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın 7 yaşındaki kızı Hira Kurt, TikTok canlı yayınında bilmeden bastığı para gönderme butonlarıyla izlediği kişiye tamı tamına 7 bin TL gönderdi.

Teknoloji

NATO'da Rus malı radar skandalı

Alman basınında çıkan bir habere göre Almanya Donanması'na ait denizaltıların Rus şirketi tarafından geliştirilen navigasyon cihazlarıyla donatıldığı belirtildi.