Mağdurların Paraları İade Edilecek!
Güncel

Mağdurların Paraları İade Edilecek!

İnternet Medya -
Haber7'nin dün gündeme getirdiği "Dolandırıcılardan Şeytanın Aklına Gelmeyecek Yöntem" başlıklı haber ses getirdi. Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. numaranın 3. bir şahıs tarafından kullanıldığını mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini a

İbrahim Günay'ın haberi

Dün Haber7'nin gündeme getirdiği 'GSM firmaları üzerinden binlerce vatandaş dolandırıldığı ve GSM firmalarının bu dolandırıcılığa göz yumduğu haberi üzerine dolandırıcılığa konu olan telefon numarasının sahibi Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. sözleşme karşılığı bu numarayı Nuh Emir Geçer isimli firmaya verdiklerini ve vatandaşların SMS yoluyla dolandırıldığını Haber7'nin haberi sayesinde öğrendiklerini açıkladı.

MAĞDUR OLAN VATANDAŞLARIN ÜCRETİ İADE EDİLECEK

Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. Haber7.com'a avukatı aracılığıyla gönderdiği açıklamada, mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerinin gidereceklerini ve konuyla alakalı hukuki süreç başlattıklarını açıkladı.

İşte Telcocat Telekomünikasyon A.Ş'nin açıklaması:

0888'li numaraları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan Sabit Telefon Hizmeti Sunma Yetki belgesi alması dolayısıyla işletmecilerin kullanımına sunan Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından şirketimize tahsis edilen numaraları sözleşme imzalanması ardından 3. kişilerin işletmesine sunabilmektedir.

Özetle, Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. numaraları bizzat işletmemektedir.

Şirketimiz sadece teknik iletim yapmaktadır. İçerik bilgisi şirketimizde olmayıp, şirketimiz diğer operatörlerle aynı statüdedir. Nasıl ki operatörler konuşulan her hukuka aykırı konuşmayı veya sms'i takip edemiyorsa şirketimiz için de süreç aynı şekildedir. Ancak operatörler gibi 3. kişi işletmecinin sunduğu hizmetten tüketicinin memnun kalmadığı bilgisi şirkete herhangi bir yolla (tüketicinin kendisi şirkete ulaşabilir, operatörler şikayeti iletebilir, Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu şikayeti iletebilir...) iletildiği takdirde ikincil numara tahsisi yapılan firmalarla sözleşme fesih yoluna gidilmekte ve memnun kalmadığı hizmet için tüketicinin hattına operatörlerce yansıtılmış tutarın tamamı tüketiciye koşulsuz şartsız iade edilmektedir.

Haberinize konu 0888 299 27 27'li numaranın kullanımı da şirketimize hukuka uygun numara işletileceğine dair taahhüt vermiş olan Nuh Emir Geçer firmasıdır. Ancak numarayı gözlem ekipleri sürekli denetlemesine rağmen firma tüketici mağduriyeti yaratabilecek şekilde tanıtım kısa mesajı iletmiş ve firmamız numarasını mesaj içerisinde kullanmıştır. Şirketimiz tüketiciye asla ve asla kısa mesaj iletmemektedir.

İkincil tahsis gerçekleştirilen numara ile sunulan hizmetten her zaman tüketicinin memnun kalamayacağı bilincinde olan şirketimiz, her ne kadar numaraları kendi adına ve hesabına işletmiyor da olsa Telcocat Telekomünikasyon A.Ş. olarak tüketicilerin şikayetlerinin değerlendirilmesi adına 0850 511 10 95 numarası ücretsiz çağrı merkezi kurarak, tüketicilerin kullanımına sunmuş bulunmaktadır.

BELİRTMEK İSTERİZ Kİ, SON KULLANICIYA ÜCRET YANSITAN OPERATÖRLER OLUP, ŞİRKETİMİZ MESAJ GİDEN TÜM TÜKETİCİLERDEN OPERATÖRLER NEZDİNDE GELİR PAYLAŞIMI TALEP ETMEYECEK VE HİÇBİR OPERATÖRDEN 0888 299 27 27 NUMARASINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR ÜCRET TAHSİL ETMEYECEKTİR.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.