Erdoğan'dan CHP'ye 'Tek adam' cevabı
Siyaset

Erdoğan'dan CHP'ye 'Tek adam' cevabı

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'daki mitinginde CHP'nin 'tek adam' eleştirilerine cevap verdi.

Manisa'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin Cumhurbaşkanlığı sistemi için sık sık dile getirdiği 'tek adam' eleştirilerine cevap verdi. 

Erdoğan şunları söyledi;

"Türkiye 16 Nisan'da önemli bir tercihte bulunacak. Ne yapıyoruz? Yönetim sistemini değiştiriyoruz. Hani ana muhalefetin malum takıntıları var ya. Ne diyor; bunlar rejim değiştirecek diyorlar. Bu ülkenin rejim sorunu 1923'de bitti. Bizim şu anda yönetim sistemiyle sorunumuz var. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlığı birleştiriyor güçlü bir yürütme organı oluşturuyoruz. Bunlara 5 tane koyun ver kaybedip gelirler.

CHP'YE TEK ADAM CEVABI

14 yıldır sistemde sorun çıkmıyorsa bunun kerameti kendinden menkul değil ki. Biz bu sistemi sadece ve sadece milletimiz için istiyoruz. Tek adam  diyorsanız, tek adamcılık CHP'de var. CHP'nin il başkanları o ilin valisiydi. Gençler babalarınıza, dedelerinize sorun onlar söylesin. Tek particilik, tek adamcılık böyle götürdüler. Türkiye terör örgütleriyle mücadelesini daha güçlü sürdürebilsin diye yeni yönetimi istiyoruz. Bölgesinde ve dünyada daha etkin bir hale gelebilsin diye bunu istiyoruz. Dünyada en gelişmiş ülkelerin 52'si Başkanlık sistemiyle yönetiliyor."

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.