Güncel
26 Ocak 2021 Salı

Kumar baskınında yakalanan vatandaştan basın mensuplarına ilginç isyan

Bursa'da kapalı olması gereken bir kahvede kumar oynayan şahıslar, polisi görünce arka kapıdan kaçtı. Yakalanan bir şahıs basın mensuplarına, "Sizin yaptığınız boşanmaya neden olur. Haberlerde gördüğüm başıma geliyor" diyerek tepki gösterdi.
Kumar baskınında yakalanan vatandaştan basın mensuplarına ilginç isyan
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Osmangazi ilçesi Küplüpınar Mahallesi İstanbul Caddesi'nde, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken kahvehanede kumar oynandığı ihbarını aldı. Polisin geldiğini gören yaklaşık 20 kişi arka kapıdan çıkarak kaçtı.

HABERDE GÖRDÜĞÜM BAŞIMA GELİYOR'
Polis ara sokaklara girerek kaçmaya çalışanlardan 5'ini yakaladı. Kaçmaya çalışanlardan V.A. 'Sokağa işim gereği çıktım. Ben kumar oynamıyorum kumardan da gelmiyorum' dedi.
V.A. görüntü çeken basın mensuplarına da 'Niye sadece beni çekiyorsunuz, sokakta bir tek ben mi varım? Sizin yaptığınız bir ailenin boşanmasına neden olur. Buradaki insanların hepsi yanlış, sizin de çocuğunuz var. Sanki ben cinayet işlemişim, haberlerde gördüğüm başıma geliyor.' diyerek, tepki gösterdi.

BASKINA KARŞI 4 GÜVENLİK KAMERASI KOYMUŞLAR
G.B.'ye ait olduğu belirlenen kahvehaneye kapısının kilitli olması nedeniyle girilemezken, iş yerinin geçtiğimiz ay 2 kere mühürlendiği, kumar oynayanların polis baskınına karşı binanın çevresine kurulan 4 güvenlik kamerası ile dışarıyı izlediklerini öğrenildi.
Kumar oynayan V.A. ile B.G., R.K., H.K. ve P.M.'ye 3 bin 150'şer liradan toplam 15 bin 750 TL ceza kesildi.

Güncel

Kamuya tayinlerde mülakat kalkıyor!

İnsan Hakları Eylem Planı'na göre kamu görevine ilk defa yapılacak tayinlerde görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, tayinler yalnızca merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Güncel

ABD'li gazeteden dikkat çeken analiz!

Koronavirüs salgınında önlemlerin artırılması ve aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde vaka sayısında bir düşüş görülüyor. Fakat New York Times'ın hazırladığı analizde, Türkiye vaka sayısının arttığı ülkelerden biri konumunda.