Kültür

Uzun Hikaye konusu ve oyuncu kadrosu…

Bir edebiyat eserinden uyarlanan uzun hikayede önemli isimler rol alıyor. 2012 yılında vizyona giren film televizyon ekranlarında yayınlandığı dönemlerde ilgi görmeye devam ediyor.

Kültür

Son 2 ayda en çok kitap alan şehirler belli oldu

Türkiye'deki koronavirüs salgını sürecinde 11 Mart'tan bu yana 2 aylık verileri inceleyen BKM Kitap, bu süreçte en fazla kitap alışverişi yapan şehirleri İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya, Mersin, Konya, Adana, Kayseri olarak açıkladı.

Kültür

Yıldırım, Önder Kültür Ödül Töreninde Konuştu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür Sanat Ödülleri Töreni, Harbiye'deki Cemal Reşit Rey Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ve

Kültür

İstanbul'un Sanal Koruyucuları!

5 Ekim'de vizyona girecek "İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi" adlı sinema filmi için 3 Ekim Çarşamba akşamı Kanyon'da görkemli bir gala düzenlendi.

Kültür

Binlerce Yıllık Tarihle İç İçe Yaşıyorlar

Kayseri'de, Hititlerin Anadolu'da kurduğu ilk kent olarak bilinen Kültepe Höyüğü'nde tarihi eserlerin kalıntıları gün yüzüne çıkartılırken, kazı alanındaki Karahöyük Mahallesi'ndeki vatandaşlar bu tarihi yolculuğa tanıklık ediyor.

Kültür

'Türk Şarkıları Hislerime Daha Yakın'

İranlı şarkıcı Yashna, 'Ben aslında manevi anlamda dilimi, ülkemi terk etmiş değilim. Türk şarkılarını kendi hislerime daha yakın gördüğüm için Türkçe şarkı yapmaya devam ediyorum.' dedi.

Kültür

Dünyada Benzeri Yok

Kibyra Antik Kenti'nde bulunan ve mitolojide 'Gözlerine bakan kötü niyetli kişileri taşa çevirdiğine' inanılan Medusa'yı tasvir eden 'Opus Sectile' tekniği ile renkli mermerlerden inşa edilen mozaiğin dünyada benzeri bulunmuyor.

Kültür

Yanan Mevlevihane Küllerinden Doğdu

Beyoğlu'nda 1979'da çıkan yangında tamamen harap olan 400 asırlık Kasımpaşa Mevlevihanesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen rekonstrüksiyon çalışmaları kapsamında ihya ediliyor.

Kültür

Mevlana Müzesi Yeni Rekora Koşuyor

Milyonların 'gel' çağrısına koştuğu Mevlana'nın kabrinin bulunduğu ve geçen yıl Türkiye'de en çok ziyaretçiyi ağırlayan Mevlana Müzesinin ziyaretçi sayısı bu yılın ilk 6 ayında geçen seneye göre yüzde 32 arttı.

Kültür

Turizmin Ayrılmaz Parçası, Tur Tekneleri

Turizmin başkenti Antalya'ya akın eden yerli ve yabancı turisti uygun ücretle cennet koylara taşıyan tur tekneleri, sundukları günübirlik ya da saatlik gezi imkanıyla turizmin vazgeçilmez parçası haline geldi.

Kültür

'Türk Festivalleri Dünya Sanatına Açık'

Avrupa Festivaller Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Briers, 'Türk festivallerinin tüm dünyanın sanatına açık olmasını takdir ediyoruz. Oldukça kaliteli sanatçılarla kaliteli festivaller yapılıyor.' dedi.

Kültür

'Rami Kışlası Bir Kültürel Kışla Olacak'

Yazar Ayvazoğlu, 'Rami Kışlası kurtarılmış oldu. Bu askeri kışla, bir kültürel kışla haline gelmiş olacak. Artık askeri fonksiyonu kalmadığına göre, en isabetli fonksiyon kültürel kışla, kültürel merkez, kültür vadisi olarak hizmet vermesidir.' dedi.