Eğitim
18 Aralık 2019 Çarşamba

Kpss 2 Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? Kpss 2019/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?

Haberin detayları için tıklayınız
Kpss 2 Tercihleri Ne Zaman Açıklanacak? Kpss 2019/2 Tercih Sonuçları Ne Zaman Belli Olacak?
KPSS 2019/2 tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. KPSS-2019/2 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı. Adaylar 3-12 Aralık tarihleri arasında tercihlerini 'https://ais.osym.gov.tr' adresinden gerçekleştirdiler. KPSS 2019/2 tercih sonuçlarına dair tüm detaylar haberimizde..

KPSS 2 TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3 Aralık'ta başlayan KPSS-2019/2 tercihleri 12 Aralık saat 23.59'da sona erdi. KPSS 2 tercihlerinin ne zaman açıklanacağı henüz belli olmadı.

KPSS 2019/2 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

KPSS-2019/2 tercih sonuçları için bir tarih verilmedi. Geçtiğimiz yıl 20 Aralık tarihinde sona eren KPSS 2018/2 tercih işlemleri, 28 Aralık tarihinde ise sonuçları ile erişime açılmıştı.

SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLECEK?

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebilecekler. Kamu kurum ve kuruluşları da bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edinecekler. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğrenecekler.
Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."

Eğitim

Bakan Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama

Risk haritasında kırmızı renkle değerlendirilen çok yüksek riskli illerde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. Bu kapsamda merak edilen 'İlin rengi kırmızıya dönerse okullar kapanır mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıt verdi.

Eğitim

YDS başvuruları başladı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) için başvurular başladı. Başvurular, 8 Mart'a kadar ÖSYM'nin internet sitesi veya Aday İşlemleri Sistemi mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek.