Dünya
11 Mart 2021 Perşembe

Koronaya yakalanan Esed ile eşinin durumu ağır!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ve eşi Esma Esed, koronavirüse yakalanmasının ardından özel bir uçakla Rusya'nın başkenti Moskova'ya getirildi. Doktorların hızlı bir şekilde müdahale ettiği Beşar Esed ve eşinin tedavileri süreçleri devam ediyor.
Koronaya yakalanan Esed ile eşinin durumu ağır!
Koronavirüse yakalandığı açıklanan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile eşi Esma Esad'ın Rusya'nın başkenti Moskova'da bir hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.

'DOKTORLARIMIZ HIZLI BİR ŞEKİLDE MÜDAHALE ETTİ'
Suriye'de konuşlu Rus güçlerinin Sözcüsü Aleksander Ivanov, Esed ile eşinin, Moskova'da tedavi altına alınmasıyla ilgili açıklamada bulunarak, 'Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esed, korona virüse yakalanmasının ardından tedavi için Moskova'ya geldi. Doktorlarımız hızlı bir biçimde müdahale etti. Esed hala tedavi altında, iyileşmesini umuyoruz' dedi.

ESMA ESAD KANSERİ YENMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Beşar Esed'in eşi Esma Esed kansere yakalanmış ve uzun bir tedavi sürecinin ardından amansız hastalığı yenmeyi başarmıştı.
Dünya

AstraZeneca aşısına 4 ülke talip oldu

Kan pıhtılaşması' sorunu nedeniyle dikkatleri üzerine çeken AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarını alan ABD ile Danimarka, aşıların kullanımını durdurarak ihtiyacı olan ülkelere vermeyi teklif etti.

Dünya

Rus istihbaratı, Ukrayna konsolosunu gözaltına aldı

Rus istihbaratı, Ukrayna'nın Rusya'da görev yapan St. Petersburg Konsolosu Aleksandr Sosonyuk'u 'Rusya'ya ait gizli bilgileri toplamak' suçlamasıyla gözaltına aldı. Ukrayna, yapılan eylemin 'diplomatik çalışma statüsüne aykırı' olduğu belirtti.