Dünya
30 Aralık 2020 Çarşamba

Koronavirüs mutasyonu salgının merkez üssü ABD'ye de ulaştı

İngiltere'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden koronavirüs mutasyonu salgının merkez üssü ABD'ye de ulaştı. Denver şehrinde yaşayan 20'li yaşlarda bir erkekte virüs görüldü.
Koronavirüs mutasyonu salgının merkez üssü ABD'ye de ulaştı
Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, salgında worldometers'ın verilerine göre vaka sayısı 82 milyon, ölü sayısı ise 1.7 milyonu aştı.
Ülkeler aşılama uygulamalarına başlasa da ilk kez İngiltere'de tespit edilen koronavirüs mutasyonu panik yaratmaya devam ediyor. Virüsün çok daha bulaşıcı bir türü olduğu belirtilen mutasyonda beklenen oldu.

20'Lİ YAŞLARDA BİR ERKEKTE GÖRÜLDÜ
Avrupa'da hızla yayılmasının ardından salgında en çok yara alan ve merkez üssü olarak gösterilen ABD'de de ilk mutasyonlu vaka tespit edildi. Colorado eyaletinin Denver şehrinde yaşayan 20'li yaşlarındaki bir erkekte virüsün görüldüğü öğrenildi.

ÜLKE DIŞINA ÇIKMAMIŞ
Yakın zamanda ülke dışına çıktığına dair bir kayıt bulunmayan adamın karantinaya alındığı belirtildi. İsmi açıklanmayan vakanın temasta bulunduğu kişilerin de gözetim altında olduğu ve testler uygulandığı ifade edildi.

VAKA SAYISI ARTABİLİR
ABD'de henüz gün yüzüne çıkmamış çok daha fazla mutasyonlu vakanın olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Dünya

Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı

Dün gerçekleşen yemin töreni ile ABD'de Joe Biden dönemi resmen başladı. Washington'ın en köklü Ermeni lobisi ANCA ise Biden'a gönderdiği tebrik mesajında Dağlık Karabağ savaşında aldıkları yenilginin hesabının sorulması adına çağrı yaptı.

Dünya

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı

Bir süre önce hakkında kaybolduğuna ve tutuklandığına yönelik iddialar ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, öğretmenlerle yaptığı bir online toplantıda görüldü. Ma, toplantıda "Salgın bittikten sonra yeniden görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dünya

Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu

İsrail'le 1973'ten beri çatışmalı süreç yaşayan Suriye rejiminin, Deyrizor bölgesine yönelik hava saldırılarında büyük kayıp vermesinin ardından bu ülkeyle masaya oturmak zorunda kaldığı iddia edildi.