Güncel
5 Temmuz 2021 Pazartesi

Korona Türkleri etkilemez diyen Oytun Erbaş'tan yeni çıkış

Koronavirüs salgının başlarında "Korona Türkleri etkilemez " şeklindeki açıklamasıyla konuşulan Doç. Dr. Oytun Erbaş'tan yeni bir çıkış geldi. Erbaş, "Ben doğru işler yaparsam Türkiye'nin Elon Musk'ıyım. Bak bunda mütevazı değilim" ifadelerini kullandı.
Korona Türkleri etkilemez diyen Oytun Erbaş'tan yeni çıkış
Türkiye'de koronavirüs salgının konuşulmaya başlandığı 2020 Mart ayında,koronavirüsün gen farkından dolayı Türkiye'de salgına neden olmayacağını söyleyen Fizyoloji Uzmanı Doç. Dr. Oytun Erbaş'dan yeni bir çıkış geldi. Doç. Dr. Oytun Erbaş, Hakan Bilgin'in sunduğu 'Mekanın Sahibine Geldik' programında yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

'DOĞRU İŞLER YAPARSAM, TÜRKİYE'DE ELON MUSK'IM'
40 yaşında olduğunu ve 80 yaşındaki bir Türk profesörün yaptığı her şeyi yaptığını öne süren Erbaş, 'Benim önümde kırk yıl daha var. Eğer ben doğru işler yaparsam Türkiye'nin Elon Musk'ıyım. Bak bunda mütevazı değilim. Çünkü şu an bir Oytun yetişmeye kalksa kırk sene sürer' dedi.

AÇIKLAMALARI GÜNDEM OLMUŞTU
Erbaş, 2020'nin Mart ayında verdiği söyleşide, koronavirüs salgınıyla ilgili şunları söylemişti:
' Koronavirüs'ün yayıldığı bölge Çin, virüs bu bölgedeki genetik kökendeki insanları tutuyor. Virüsün akciğerde tutunduğu protein Asya'da yani 'Sarı ırk'ta daha fazla. Beyaz ve sarı ırklarda 6 da 1 oranında daha az. Asla hızlı yayılım beklemiyorum. Biz Türkler Asya ırkıyız ama karışık da bir gen gurubuyuz. Ben Türkiye'nin çok az etkileneceğini düşünüyorum'
Güncel

PKK'dan Afrin'e saldırı: 2 sivil öldü, 10 sivil yaralandı

Suriye'de Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden arındırılan Afrin ilçe merkezine düzenlediği roket saldırısında ilk belirlemelere göre biri çocuk 2 sivil hayatını kaybetti, 10 sivil yaralandı.