Teknoloji
25 Mayıs 2021 Salı

Konya'nın Enerjisi Türkiye'yi Aydınlatıyor..

Konya Enerji Zirvesi 3-4-5 Haziran 2021 tarihleri arasında 'Konya'nın Enerjisi Türkiye'yi Aydınlatıyor' teması ile Konya Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleşiyor..
Konya'nın Enerjisi Türkiye'yi Aydınlatıyor..
Kalyon Enerji Ana sponsorluğunda Mimarlar ve Mühendisler Grubu Konya Şubesi ve Kaskon Fuarcılık işbirliğinde gerçekleşecek olan fuar kapsamında ziyaretciler, enerji alanında çalışan bilim insanları, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının üst düzey temsilcileriyle tanışabilecek, zirve programları çerçevesinde bu alandaki tüm yenilikleri takip edebileceklerdir. Fuarı kapsamında enerji verimliliği politikaları, sanayide enerji yönetimi, bölgesel güneş ve rüzgar enerji yatırımları ve bu yatırımların geleceği, temiz enerji teknolojileri, lisanssız enerji üretiminde yeni dönem, enerji hukukunda yeni düzenlemeler gibi konulardan bahsedilecektir. Konya Enerji Fuarının ilgi çeken noktası ise Porsche (Taycan), Tesla 3, Hyundai Kano ve Renault Zeo gibi önemli bir çok markanın elektrikli arabalarının ziyaretçilerle buluşacak olması.

Gerçkeleşecek olan fuar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için www.konyaenerjifuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji

Yerli İHA'lara agresif özellik geliyor

Yerli İHA'lara yeni özellikler geleceğini söyleyen Bayraktar, Otonomi kabiliyetlerini agresif manevralar yaparak hedefleri tanıyıp manevra üreten ve bir şekilde takip ettiği uçağa kilitlenebilen teknoloji üzerine çalışıyorlar" dedi.

Teknoloji

WhatsApp'tan Taliban kararı

Facebook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Taliban içeriklerini yasakladığını duyurmuştu. Bugün de WhatsApp'tan Taliban gruplarının engellendiği açıklandı.