Komandolardan Gururlandıran Gösteri
Güncel

Komandolardan Gururlandıran Gösteri

İnternet Medya -
Aydın'da Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Aydın 'da Jandarma Teşkilatı nın 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende komandoların gösterileri beğeniyle izlendi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı nca 1. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı nda düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Tümgeneral Musa Çitil, başarılarla dolu köklü tarihe sahip jandarma teşkilatının yeni yaşını kutlamanın haklı gururu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Jandarmanın Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, emniyet ve asayişin sağlanması ile kamu düzeninin korunmasında azim ve kararlılıkla görev yaptığını vurgulayan Çitil, kurulduğu günden bu yana birçok savaşa katılan jandarma birliklerinin üstün savaş yeteneği, azim ve kararlılığıyla büyük başarı sergilediğini ifade etti.

Tümgeneral Çitil, 'Kanı canı pahasına her türlü zor koşullarda, en zorlu arazi kesimlerinde yurt içinde ve yurt dışında kahramanca teröristle mücadele harekatı icra eden jandarma, bağrından çıktığı milletten aldığı destekle son olarak 'nda da başarıyla ve fedakarca görev yapmaya halen devam etmektedir.' dedi.

Nefes kesen gösteriler

Konuşmanın ardından Aydın İl Jandarma Komutanlığında görev alan 'narkotik', 'bomba arama' ve 'yangın tespit' köpekleri yeteneklerini sergiledi.

Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezinden gelen aralarında kadın astsubayların da bulunduğu komandoların yakın dövüş teknikleri görenleri hayran bıraktı.

Komandoların gösterisi büyük beğeniyle izlendi.

Subay adaylarının 'Zeybek' oyunu ile helikopterle Türk bayrağıyla geçiş anları renkli görüntüler oluşturdu.

Tören sonunda, görev alan tüm personel bando eşliğinde Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Komutanlığından gelen atlı jandarma timi geçiş yaptı.

Gün dolayısıyla düzenlenen satranç turnuvasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri protokol üyelerince takdim edildi.

Etkinliğe Aydın Valisi , Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Evrim Karkoz, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten, İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, kaymakamlar ile vatandaşlar katıldı. - Ferdi Uzun(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.