Kılıçdaroğlu'ndan Tuhaf 15 Temmuz Mesajı
Siyaset

Kılıçdaroğlu'ndan Tuhaf 15 Temmuz Mesajı

İnternet Medya -
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından 15 Temmuz'la ilgili ilginç bir mesaj paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun mesajında '15 Temmuz' ifadesi geçmediği gibi, FETÖ'cü darbecilere de en küçük bir tepki cümlesi de yer almadı. CHP liderinin bu paylaşı

Genel Başkanı , kişisel Twitter hesabından, içinde '15 Temmuz' ifadesi geçmeyen bir mesajı yayınladı.

İÇERİSİNDE '15 TEMMUZ' İFADESİ GEÇMEYEN 15 TEMMUZ MESAJI

Kılıçdaroğlu'nun mesajı şu şekilde:

'Onlar, yetkiyi saraydan alıp halka verdiler. Ve dediler ki 'Hakimiyet bila kaydü şart milletindir.' Cumhuriyeti kurdular. Onlar, Cumhuriyetle de yetinmediler. Demokrasinin ilk adımını atmak üzere 1946'da çok partili yaşama geçtiler. Bununla da yetinmediler. Onlar, 'Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' şiarından yola çıkarak sosyal demokrasiyi-sosyal devleti inşa etmeye çalıştılar. Ve bizler, darbeleri ve darbe girişimlerini tarihin çöp sepetine atmak için Cumhuriyeti gerçek bir demokrasi ile taçlandırmak zorundayız. Bu hedef, onların ve tarihin bize yüklediği sorumluluktur.'

DARBECİLERE VE FETÖ'YE EN KÜÇÜK BİR TEPKİ YOK

Kılıçdaroğlu'nun mesajında darbecilerine en küçük bir tepki ifadesi yer almazken, FETÖ terör örgütüne de herhangi bir tepki bulunmuyor.

'GERÇEK DEMOKRASİ' SÖZÜNE MUHTEŞEM CEVAP

Meşru seçimlerle ve halkın oylarıyla iktidara gelen Cumhurbaşkanı 'a üstü kapalı mesaj veren Kılıçdaroğlu'nun kullandığı 'gerçek demokrasi ' ifadesi tepkiyle karşılandı.

Paylaşımın altına gelen tepkiler arasında, Kılıçdaroğlu'nun darbe gecesi belediye başkanının evinde televizyon izlerken çekilmiş fotoğrafı da yer aldı.

KAYNAK: HABER7

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.