Kılıçdaroğlu Buna Ne Diyecek? İşte Chp'nin Terör İlişkisi
Siyaset

Kılıçdaroğlu Buna Ne Diyecek? İşte Chp'nin Terör İlişkisi

İnternet Medya -
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı televizyon programında partisinin hiçbir şekilde terörle bir münasebeti olmadığını savunurken ortadaki belgelerse tam tersini söylüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2016 yılında şehit düşen Sinan Yaylı'nın Bursa'daki babaevini ziyaret etti. Ziyaretin ardından mahalledeki kahveye giden Kılıçdaroğlu, buradaki bir kişinin, 'CHP, HDP ve terör örgütünün ilişkisi ne olacak?' sorusuna, 'Terör örgütlerine kim destek veriyorsa Allah belasını versin.' dedi. Akşam da katıldığı bir televizyon programında partisinin hiçbir şekilde terörle bir münasebeti olmadığını savundu. Bu söylemler sonrası CHP ve Kılıçdaroğlu'nun terörle iştiyaklı tutumu ise Kılıçdaroğlu'nu her zamanki gibi yalanlar nitelikteydi.

İşte CHP'nin terör listesiCHP'Lİ TANRIKULU SİHA'LARDAN RAHATSIZ OLMUŞTU

Silahlı insansız hava aracını 'Böyle yöntem olmaz. Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur' dedikten sonra CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu Sezgin Tanrıkulu'na sahip çıkmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN SİHA SEZGİN'E DESTEK

'Bizim isteğimiz şu, bunu Sezgin Tanrıkulu üzerinden özel suçlama alanı yapmadan, olayın sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması. Biz de onu istiyoruz. Aydınlatılsın, teröristse çıkarlar belgesini koyarlar'

KILIÇDAROĞLU: YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR

'Bizim için YPG terör örgütü değildir. Şimdi bir kere terör örgütü olarak sivillere genç, yaşlı, kadın, erkek demeden öldüren örgütlenmelere biz 'terör örgütü' diyoruz. PKK bu bağlamda terör örgütüydü, çünkü genç, yaşlı, kadın, erkek demeden katletti. Ancak YPG'nin şu ana kadar Türkiye'ye veya kendi halkına yönelik böyle bir uygulaması olmadı. Olursa tabii ona da karşı çıkarız. YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.

TÜRKİYE'Yİ ALMANYA'YA ŞİKAYET EDİP PKK'LILARLA KOL KOLA GİRDİ

Türkiye çok geriledi. Suçsuz insanlar hapiste' iftirasıyla Türkiye'yi Almanya'ya şikayet eden Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'yı destekleyen Sevim Dağdelen ve Evrim Sommer adındaki şahıslarla Berlin'de buluşup poz vermişti.

ELAZIĞ VEKİLİ EROL: HDP'NİN TERÖRLE BAĞLANTISI YOK

CHP'nin Elazığ milletvekili Gürsel Erol katıldığı programda 'HDP'yi terör örgütüyle bağdaştıracak bir söylemi doğru bulmuyorum. HDP'nin terörle bağlantısının olup olmadığını ben bilemem, buna istihbarat karar verir' dedi.

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu Halk TV'de katıldığı programda 'PKK'lıdırlar, zillet ittifakı üyesidirler, hiç farketmez, oylarına talibiz' diyerek terör örgütünü meşru hale getirmek istedi.

TERÖRİSTLER İÇİN GÖZYAŞI DÖKEN CHP'Lİ VEKİLLER

CHP İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Gamze İlgezi terörist cenazesine katılarak gözyaşı dökmüşlerdi.

PKK'YA TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMEYEN SİHA SEZGİN

Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerin asker eşini 11 aylık bebeğiyle katletmesinden sonra Twitter'dan mesaj atan Tanrıkulu, açıklamasında 'PKK terör örgütüdür' diyememişti.

KILIÇDAROĞLU: BİZİM ARKADAŞLAR

Türkiye çukur teröründe nice vatan evlatlarını şehit verirken o dönem CHP Genel Başkanı bu teröristler için 'Arkadaşlar' tabirini kullanmıştı.

FETÖ ADINA CASUSLUK YAPTI

Enis Berberoğlu CHP İstanbul milletvekili : MİT TIR'larının görüntülerini gazeteci Can Dündar'a verdiği gerekçesiyle yargılandığı davada 5 yıl 10 ay hapse çarptırıldı. Halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu ve yargılaması sürüyor. MİT TIR'larının durdurulması; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'FETÖ'nün silahlı terör örgütü eylemi' olarak tanımlanıyor. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nin kararında; Berberoğlu'nun 'Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak' suçunu işlediği ifade ediliyor.

DEVLETİ KATLİAM İLE SUÇLADI

CHP İstanbul milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Devleti 'Katliam yapmak' ile suçladı. Akademisyenlerin 'Bu suça ortak olmayacağız' adlı bildirisinde imzası var. KHK ile ihraç edildi. Hakkında hazırlanan iddianamede terör örgütü propagandası yapmaktan 1 yıldan 5 yıla kadar hapsi isteniyor.

KANDİL'DEN CHP'YE DESTEK

Kandil'e çalışan HDP'nin, AK Parti ve MHP'ye kaybettirme politikasının doğru olduğunu ifade eden terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Mustafa Karasu, CHP ile ittifakın önemine dikkat çekti.

HDP, sadece Kürtlerin içinde yer aldığı parti değildir. Kürtlerin metropollerdeki ve Türkiye'deki temel dostları ve müttefikleri sol demokrat güçlerdir. Bunların her zaman yerelde CHP ile belli bir ilişkileri vardır. Daha doğrusu CHP'nin yerel dinamiklerinin sol demokratik güçlerle ilişkilenmeleri söz konusudur. Bu CHP'nin merkezi politikaları ile yerel dinamikler arasındaki bazı farklılıkların doğal sonucudur.'

CHP'Lİ BAŞKAN ADAYINDAN KÜRDİSTAN SKANDALI

CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan Adayı Selman , yanına gelen bir iş adamıyla sohbet etmeye başladı. Skandal diyalogda ele alınanlar ise 'Kürdistan'dı. Sözde iş adamı, 'Bizim oy Kürdistan'a' ifadesini kullandı. Selman ise, 'Bize verecek demektir.' diyerek HDPKK ile yaptıkları ittifakı bir kez daha kanıtladı.

CHP'Lİ BELEDİYESİ'NDEN TERÖRE DESTEK KONSERİ

CHP'li Kobani'ye destek konserinin sponsorluğunu üstlenmişti. Düzenlenen destek konserinde 'Yaşasın Kobane Direnişi' sloganları atıldı. Bunun yanı sıra Konak Belediye Başkanı CHP'li HDP'nin sözde 'Vicdan ve Adalet Nöbeti'nin çok önemli olduğunu savunarak son gününde ziyaret edip destek vermişti.

PKK'NIN SÖZDE MARŞINDA ESAS DURUŞA GEÇTİLER

CHP'li , HDP'lilerle birlikte terör örgütü PKK'nın sözde marşı çalınırken esas duruşa geçmişti. Güneydoğu'ya giden CHP'li heyetle birlikte bölgeye giden Tezcan ve beraberindeki vekiller, terörle mücadele konusunda da hükümeti suçlamıştı. Tezcan ve beraberindeki heyet, terörle mücadelede sivilleri korumaya azami özeni gösteren güvenlik güçlerinin hassasiyetini hiçe sayarak, savaş hukuku uygulamadığı iddiasıyla devleti katil ilan etmişti.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ORGANİZESİNE KATILIN

CHP, eşbaşkanları PKK'ya destekten tutuklanan HDP ile yasadışı sol örgütlerin organize ettiği eyleme katılarak teröre destek oldu. CHP'li vekillerin ön saflarda olduğu eylemde, CHP'den İstanbul Milletvekili ve Onursal Adıgüzel 'Eyleme katılın, bayrak götürmeyin' çağrısı yaptı.

KAYNAK: HABER7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

9 kişi yorum yazdı.