Yaşam
13 Ağustos 2021 Cuma

Kastamonu'da enkazın altından bir çocuk kurtarıldı

Kastamonu'da sel felaketinin ardından devam eden arama kurtarma çalışmalarında bir çocuk enkaz altından sağ çıkarıldı. Minik Osman'ın tahliye görüntülerini paylaşan İHH, annesinin yaşadığı müjdesini de verdi.
Kastamonu'da enkazın altından bir çocuk kurtarıldı
Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen selin ardından arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığının Muharebe Arama ve Kurtarma (MAK) timi, görev aldığı çalışmada bir çocuğu enkazdan çıkardı.

MİNİK OSMAN'IN ANNESİ YAŞIYOR

Türkiye'nin Batı Karadeniz bölgesinden gelen sel felaketlerinin görüntüleri yürekleri dağlıyor. İHH tarafından paylaşılan görüntü Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinden.

Osman Yüksel'in tahliye anı yer alırken, İHH, 'Bu görüntü dün Kastamonu Bozkurt’ta tahliyesini gerçekleştirdiğimiz bir yavrumuza ait. Annesi ve kardeşi selden kurtulmuşlar, bulunan cenazenin yapılan teşhis sonrası yavrumuzun annesine değil bir komşularına ait olduğu anlaşılmış… Yavrumuz şu an ailesi ile birlikte hamdolsun…' şeklindeki ifadeleri, Bozkurt'taki acı tabloyu gözler önüne serdi.

Kaynak:Haber7
Yaşam

MSB: '1 askerimiz şehit oldu'

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kaplan Operasyonu bölgesinde roket saldırısı sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş İsmail Şebelek'in tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu açıkladı.

Yaşam

Oğlun Kandil'de 10 yıl sonra gel

Terör örgütü YPG/PKK, Halep'in Münbiç ilçesinde çocuk ve gençleri zorla saflarına katıyor. 13 yaşındaki Ahmet bin Muhammed Şeyh Hüseyin, örgütün kandırıp dağa kaçırdığı son çocuklardan...

Yaşam

Meteoroloji'den Doğu Karadeniz'e sel uyarısı!

Son dakika haberi: Doğu Karadeniz'de Trabzon, Rize ve Artvin'de yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji, bu illerde yaşayan vatandaşlara ani sel ve su baskını uyarısı yaptı.