'Kandil'i Terör Örgütünün Başına Yıkmaya Devam Edeceğiz'
Güncel

'Kandil'i Terör Örgütünün Başına Yıkmaya Devam Edeceğiz'

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kandil'i bölücü terör örgütünün başına yıktık, yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.' dedi.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı , Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

16 yılda 41 milyar lira yatırım

Erdoğan, bir taraftan milletle hasret giderirken bir taraftan da şehirlerdeki yatırımların takibini yaptıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

'10 Ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminden hemen önce yine burada İstasyon Meydanı'nda size bir söz vermiştim, Allah nasip eder de sizin oylarınızla cumhurbaşkanlığına seçilirsem Adana'daki tüm yatırımların, tüm hizmetlerin takipçisi olacağım demiştim. Hiçbir hizmet yarım kalmayacak, hiçbir yatırım, hiçbir proje, hiçbir eser atıl kalmayacak demiştim. Adana'ya olan sevdamız cumhurbaşkanlığımız döneminde inşallah daha da artacak demiştim. Size dört sene önce bu meydanda verdiğimiz tüm sözleri Allah bize gerçekleştirmeyi nasip etti. Rabb'im bizi Adana'ya, Adanalı kardeşlerime karşı mahcup etmedi. Söz verdiğimiz gibi Adana'nın yatırımlarının, projelerinin, hizmetlerinin bizzat takipçisi olduk. Koştuk, koşturduk, terledik, yeri geldi uykumuzdan, ailemizden feragat ettik ama hamdolsun sizlere verdiğimiz sözleri hayata geçirdik.'

Erdoğan, 16 yıllık süre içerisinde Adana'ya 41 milyar lira yatırım yaptıklarını vurgulayarak, 'Peki Bay Muharrem ne diyecek, Bay Kemal ne diyecek? 'Ne yaptım' diyecek? Bu iş ustalık ister, ustalık, bu iş dert ister, dert. Evlatlarımızın kaliteli eğitim alabilmesi için 8 bin 72 adet yeni derslik inşa ettik. Ah 'ye gönül veren kardeşlerime, Saadet'e, diğerlerine gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, marifet iltifata tabidir. Bak zerre kadar burada emeği olmayan, hizmeti olmayan, bol bol yalan konuşanlarla mı bu ülkede mesafe alacağız?' diye konuştu.

'Sen ne için çıktın bu yola'

Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in sözlerine ilişkin, 'Adaylardan biri 'Bu şehir hastanelerini nasıl işleteceksiniz' diyor. Önce bu bayana sormak lazım sen ne için çıktın bu yola?' diye konuştu.

'Bunlarda modern bir dünya yok'

Muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili Erdoğan, 'Bunlar hala kağnı döneminde kalmışlar, bunlarda modern bir dünya yok.' dedi.

'1 milyon 300 bin kardeşimize montaj diyorlar'

Erdoğan, 'Sandıktan çıkamayacaklarını anladıkça mızıkçılık yapıyor, Yenikapı mitingine laf ediyor, 1 milyon 300 bin kardeşimize montaj diyorlar.' ifadesini kullandı.

'Muhalefet millet iradesini yok saymaya çalışır'

'Muhalefet sandığın rengi belli olmaya başlayınca çamura yatma hesabı yapar.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Oylar çalınacak diyerek millet iradesini yok saymaya çalışır.' vurgusunu yaptı.

'Kandil'i terör örgütünün başına yıkmaya devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kandil'i bölücü terör örgütünün başına yıktık, yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.' dedi.

'Pensilvanya'yı incitmemek için Halisdemir'in kabrine dahi uğrayamıyor'

Erdoğan, 'Bay Muharrem Niğde'ye geliyor, sırf Pensilvanya'yı incitmemek için şehit Halisdemir'in kabrine dahi uğrayamıyor, kabri başında dua edemiyor.' şeklinde konuştu.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.