Dünya
3 Eylül 2020 Perşembe

Kadirov, 22 yaşındaki kızını bakan yardımcısı yaptı

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov, en büyük kızı Aishat'ı Çeçenistan'ın Kültür Bakan yardımcılığına getirdi.
Kadirov, 22 yaşındaki kızını bakan yardımcısı yaptı
Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin lideri Ramzan Kadirov, 22 yaşındaki kızı Ayşat Kadirova'yı Kültür Bakan Yardımcısı olarak atadı.
Ramzan Kadirov, teklifin Kültür Bakanı Hoca-Baudi Daayev'den geldiğini, 'Kızının genç yaşına rağmen bu işi başarabileceğini bildiği için' öneriyi kabul ettiğini söyledi.

SAĞLAM VE DENGELİ' OLARAK YORUMLADI
Kadirov Telegram hesabından yaptığı paylaşımda ise kızı Aishat'ın atama kararını 'sağlam ve dengeli' olarak yorumladı. Kadirov'a göre Aishat, yaşına rağmen, kültür alanında ciddi ve büyük projeler de dahil olmak üzere liderlik alanında geniş deneyime sahip.

Dünya

Pfizer/BioNTech aşısında tedirgin eden sonuçlar

BioNTech koronavirüs aşısını yoğun olarak kullanan İngiltere, İsrail ve İsviçre, ilk dozda korumanın "beklenenin çok altında ve yüzde 50'ler seviyesinde" olduğunu açıkladı. Aşının ayrıca Brezilya ve Güney Afrika mutasyonuna karşı da korumadığı saptandı. İ

Dünya

Ermeni lobisi, Joe Biden'ı yemin eder etmez markaja aldı

Dün gerçekleşen yemin töreni ile ABD'de Joe Biden dönemi resmen başladı. Washington'ın en köklü Ermeni lobisi ANCA ise Biden'a gönderdiği tebrik mesajında Dağlık Karabağ savaşında aldıkları yenilginin hesabının sorulması adına çağrı yaptı.

Dünya

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma 2 ay sonra ortaya çıktı

Bir süre önce hakkında kaybolduğuna ve tutuklandığına yönelik iddialar ortaya atılan Alibaba'nın kurucusu Jack Ma, öğretmenlerle yaptığı bir online toplantıda görüldü. Ma, toplantıda "Salgın bittikten sonra yeniden görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Dünya

Esad, İsrail ile anlaşma masasına oturdu

İsrail'le 1973'ten beri çatışmalı süreç yaşayan Suriye rejiminin, Deyrizor bölgesine yönelik hava saldırılarında büyük kayıp vermesinin ardından bu ülkeyle masaya oturmak zorunda kaldığı iddia edildi.