Dünya
3 Eylül 2020 Perşembe

Kadirov, 22 yaşındaki kızını bakan yardımcısı yaptı

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Özerk Yönetimi Başkanı Ramazan Kadirov, en büyük kızı Aishat'ı Çeçenistan'ın Kültür Bakan yardımcılığına getirdi.
Kadirov, 22 yaşındaki kızını bakan yardımcısı yaptı
Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti'nin lideri Ramzan Kadirov, 22 yaşındaki kızı Ayşat Kadirova'yı Kültür Bakan Yardımcısı olarak atadı.
Ramzan Kadirov, teklifin Kültür Bakanı Hoca-Baudi Daayev'den geldiğini, 'Kızının genç yaşına rağmen bu işi başarabileceğini bildiği için' öneriyi kabul ettiğini söyledi.

SAĞLAM VE DENGELİ' OLARAK YORUMLADI
Kadirov Telegram hesabından yaptığı paylaşımda ise kızı Aishat'ın atama kararını 'sağlam ve dengeli' olarak yorumladı. Kadirov'a göre Aishat, yaşına rağmen, kültür alanında ciddi ve büyük projeler de dahil olmak üzere liderlik alanında geniş deneyime sahip.

Dünya

ABD Başkanı Trump'ın resmi sitesi hacklendi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanyalarında kullandığı site, seçimlere az bir zaman kala bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Sitede, "Dünya, başkan tarafından her gün yayılan sahte haberlere doydu" ifadesine yer verildi.

Dünya

Fransa'ya karşı öfke büyüyor!

Birçok Arap ülkesinde Hz. Muhammed Peygambere yönelik çirkin karikatürlere ilişkin açıklamalar nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a öfke büyüyor. Hafta sonu ve dün birçok ülkedeki mağazalarda Fransız ürünleri boykot edildi.