Güncel
12 Şubat 2021 Cuma

İzmir'deki hortum park halindeki 1,5 tonluk aracı 170 metre uçurdu

İzmir'de yaşanan hortum felaketinde ağırlığı yaklaşık 1,5 ton olan araç fırtınanın etkisiyle boş arsaya uçtu. Aracın bulunduğu yerden 170 metre uzaklıkta boş bir tarlaya uçması yaşanan hortum felaketinin boyutunu gözler önüne serdi.
İzmir'deki hortum park halindeki 1,5 tonluk aracı 170 metre uçurdu
İzmir'de hortum felaketi yaşandı. Çeşme ilçesinde meydana gelen hortum ve aşırı rüzgar nedeniyle 16 kişi yaralandı. Bölgede araçların zarar gördüğü, aydınlatma direklerinin ve bir inşaat vincinin devrildiği öğrenildi.

PARÇ HALİNDEKİ ARAÇ BOŞ ARSAYA UÇTU
Teknelerde de zararın olduğu ifade edildi.İzmir'de meydana gelen fırtınada vatandaşlar adeta dehşeti yaşadı. Günün ilk ışıklarıyla ortaya çıkan görüntüler görenleri şaşkına uğrattı. Fırtınadan önce bir iş yerinin önünde park halinde olan araç, fırtınanın şiddeti ile boş arsaya uçtu. Yaklaşık 1,5 ton ağırlığa sahip olan aracın boş arsaya uçması, fırtınanın ne kadar şiddetli geçtiğini gözler önüne serdi.

TEKNELER BATTI, ÇATILAR UÇTU
Diğer yandan İzmir Çeşme ve Urla'da bir çok yerde fırtına sonucu, araçlar ters döndü, tekneler battı, evlerin çatıları uçtu.

Güncel

Kamuya tayinlerde mülakat kalkıyor!

İnsan Hakları Eylem Planı'na göre kamu görevine ilk defa yapılacak tayinlerde görevin niteliğinin gerektirdiği haller dışında mülakat kaldırılacak, tayinler yalnızca merkezi sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Güncel

ABD'li gazeteden dikkat çeken analiz!

Koronavirüs salgınında önlemlerin artırılması ve aşılama sürecinin başlamasıyla birlikte dünya genelinde vaka sayısında bir düşüş görülüyor. Fakat New York Times'ın hazırladığı analizde, Türkiye vaka sayısının arttığı ülkelerden biri konumunda.

Güncel

Prof. Dr. Özlü'den kısıtlamadan muaf olanlara tepki

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, tedbirlere uyumun azalması ve dikkat edilmemesi ile vaka artışlarının yaşandığını belirterek, kısıtlamalardan muaf olanların dışarı iş için değil de gezmek için çıktığını söyledi.