İyi Parti'nin Bakırköy Adayı: Chp'ye Hezimeti Yaşatacağız
Siyaset

İyi Parti'nin Bakırköy Adayı: Chp'ye Hezimeti Yaşatacağız

İnternet Medya -
CHP ile İP arasındaki ittifakta çatlak başladı. İP'in Bakırköy adayı CHP'ye seçimde hezimeti yaşatacaklarını savundu.

ile protokol imzalayarak Millet İtitfakı'nı 31 Mart seçimlerine taşıma kararı aldı. Ancak bazı bölgelerde anlaşamayan iki parti arasında zaman zaman gerginlikler yaşanıyor.

İTTİFAKTA İŞLER KARIŞTI

Zaten kendi içinde zor bir süreç yaşayan , 'nin sert eleştirilerine maruz kalıyor. İstanbul'da 2014 yerel seçimlerini 'nin kazandığı Bakırköy'de ittifakı çatlatacak açıklamalar yapılıyor.

'BAKIRKÖY'DE 'Yİ YENECEĞİZ'

İyi Parti'nin Bakırköy adayı Ateş Ünal Erzen, mevcut 'li Belediye Başkanı 'nu ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

Erzen, mart ayında yapılacak seçimlerde 'ye hezimeti yaşatacaklarını savundu.

'BAKIRKÖY BENİ UYUTMUYOR'

İyi Partili Erzen, 'Bakırköy'ün son dönemdeki hali, geceleri beni uyutmuyor. Bakırköy'ün son 5 yıllık halini gördükçe, duydukça ve dinledikçe çok üzülüyorum. Bakırköy'ün imajı bozuldu. Biz göreve geldiğimizde, Bakırköy'ün son 5 yılını sorgulayacağız ve Bakırköylüler her şeyi bilecek.' ifadelerini kullandı.

'BAKIRKÖY ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYLE YÖNETİLMİYOR'

Erzen, 'li rakibi Kerimoğlu'nu ima ederek, 'CHP'nin tüzel kişiliğine hiçbir zaman karşı değilim ancak Bakırköy'ün sosyal demokrat ve Atatürkçü düşünceyle yönetildiğine inanmıyorum' dedi.

'CANAN KAFTANCIOĞLU NEDEN İSTİFA ETTİ SANIYORSUNUZ'

Konuşmasının ardından soruları da yanıtlayan Erzen'in, bir gazetecinin, 'İlçede yapılan anketlerde olumsuz sonuçlar alındığı, ancak halka rağmen 'nun tekrar aday gösterildiği söyleniyor. Bu konuda ne dersiniz?' sorusu üzerine ise İstanbıl İl Balkanı Canan Kaftancıoğlu'na atıf yaparak şu yanıtı verdi:

'Bu soruya; 'Canan Kaftancıoğlu sizce neden istifa etti?' cevabını versem sanırım yeterlidir. Kaftancıoğlu, Bakırköy'ü kaybeden bir il başkanı olmamak için istifa etti.'

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.