Güncel
10 Temmuz 2021 Cumartesi

İYİ Parti'den CHP'ye yanıt: Bizim gönlümüzden de Akşener geçiyor

İYİ Parti'li Koray Aydın, Millet İttifakı'nda Cumhurbaşkanı adaylığı için Kılıçdaroğlu'nun adının geçtiği iddialarına yönelik, " Bizim gönlümüzden de Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olması geçiyor" dedi.
İYİ Parti'den CHP'ye yanıt: Bizim gönlümüzden de Akşener geçiyor
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, bir dizi ziyaret ve açılış için Denizli'ye geldi. İlk olarak partisinin il binasını ziyaret etti. Daha sonra burada basın toplantısı düzenleyen Aydın, İYİ Parti olarak teşkilatlanma alanında önemli bir başarı elde ettiklerini belirtti.

'İYİ PARTİ OLARAK SEFERBERLİK HALİNDEYİZ'
Seçim için hazır beklediklerini ifade eden Aydın, 'İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede bir seferberlik tabiri vardır. 'Herkes postalları ile yatsın' şeklinde. Ona benzeyeceğiz. Adeta postallarımızla yatacağız. Sabah, akşam, gündüz gece demeden vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Bacası tüten her yerde İYİ Parti teşkilatlanması ortaya çıkıyor. Bunda büyük bir emek ve mücadele var. Odalarda dedikodu yaparak değil, alanlarda verilmiş bir mücadele var' dedi.

'BİZİM DE GÖNLÜMÜZDEN MERAL AKŞENER GEÇİYOR'
Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının geçtiği iddialarına yönelik soruya Aydın, 'Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz; onun gününe çok var. Hepimiz Türkiye sevdalısıyız. Bu konularda çok kolay anlaşılır. Bütün partilerle ilgili söylüyorum, arada bir sürtüşme çıkmaz. Bu zamanı geldiğinde halledilecek bir konudur. Sahada çalışanın hakkını Allah bir gün verir. Türkiye'yi kaosa düşürecek bir adımı İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız Akşener bütün programlarında söylüyor' yanıtını verdi.

CHP'DEN 'ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU' ÇIKIŞI GELMİŞTİ
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu geçtiğimiz günlerde Ankara Çankaya Belediyesi'nin düzenlediği açılış töreninde, 'Sayın genel başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun sevgi ve saygılarını iletiyorum' demişti.

KILIÇDAROĞLU: ORTAK KARAR VERİLECEK
Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusu bir süre önce de gündeme gelmişti. CHP Genel Başkanı ise aday olacak ismin, Millet İttifakı ortakları ile yapılacak değerlendirmenin ardından belirleneceğini vurgulamıştı.
Güncel

PKK'dan Afrin'e saldırı: 2 sivil öldü, 10 sivil yaralandı

Suriye'de Tel Rıfat ilçesinde işgalini sürdüren terör örgütü YPG/PKK'nın, Zeytin Dalı Harekatı'yla terörden arındırılan Afrin ilçe merkezine düzenlediği roket saldırısında ilk belirlemelere göre biri çocuk 2 sivil hayatını kaybetti, 10 sivil yaralandı.