Siyaset
16 Ocak 2020 Perşembe

İYİ PARTİ,CHP,SAADET PARTİSİ YAN YANA

İYİ Parti,CHP ve Saadet partili belediyeli başkanları beraber AK Partiye geçiş yaptılar. İşte AKP'ye geçiş yapan Belediye Başkanları
İYİ PARTİ,CHP,SAADET PARTİSİ YAN YANA
AK Parti'nin Meclis grup toplantısının ardından farklı partilerden seçilen bazı belediye başkanları AK Parti'ye geçti. Belediye Başkanlarının rozetlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.
İYİ Partili Kayseri - İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek

Kayseri'de 15 Ağustos 1977 tarihinde dünyaya gelen İlmek, ilk ve ortaöğretiminin ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
Serbest avukatlık yapmakta olan İlmek, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İncesu 'da 31 Mart 2019 yılında düzenlenen yerel seçimlerde Mustafa İlmek yüzde 50 'lik bir oy almıştı. 8 bin 213 kişinin oyunu alarak yüzde 50,35 oy alan İlmek seçimleri İYİ Parti adayı iken kazanmıştı.
Saadet Partili Osmaniye - Hasanbey ilçesi Belediye Başkanı Selahattin Denizoğlu

1967 yılında Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde dünyaya gelen Selahattin Denizoğlu, ilk, orta ve lise öğrenimini Bahçe'de tamamladı. Liseden sonra çiftçilikte uğraşan Denizoğlu evli ve 4 çocuk babasıdır.

Hasanbey ilçesi Belediye Başkanı olan Selahattin Denizoğlu 31 mart 2019'da yapılan seçimlerde 863 oydan %49.40 oranında oy alarak seçilmiştir.

CHP’li Osmaniye Düziçi Böcekli Belediye Başkanı Doğan Öztürk

1973 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen Doğan Öztürk 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Osmaniye Böcekli Belde Belediye Başkanı olmuştur.

Seçimlere CHP'den giren Doğan Öztürk 801 oy kullanılan sandıkdan  oyların %52.05'ini alarak Başkan olmuştur.Bağımsız olan Elazığ - Keban ilçesi Belediye Başkanı Fethiye Atlı

Fethiye Atlı, 1963 yılında Keban İlçesine bağlı Gökbelen Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu Keban Fevzi Çakmak İlkokulunda, ortaokulu ve liseyi Keban Lisesi'nde okudu.
1990 yılında Maliye Bakanlığı’nın açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Gümüşhane İli Şiran İlçesi Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisi'nde çalıştı. 1993 yılında Elazığ Defterdarlığı Vergi Dairesi'ne tayin oldu. Aynı sene Keban İlçesinin Mal Müdürlüğü Muhasebe Servisi'ne tekrar ataması yapıldı

31 Mart seçimlerine Bağımsız olarak giren Fethiye Atlı 905 oy kullanılan sandıktan oyların %32.68'ini alarak başkan seçilmiştir.Bağımsız olan Erzurum Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan

1972 yılında Olur ilçesi Ürünlü Mahallesinde doğdu. İlkokulu Ürünlü Mahallesinde, Orta ve lise öğrenimini Olur ilçe Merkezinde tamamladı. Halen Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde eğitimine devam etmektedir.

1991 yılında ticaret hayatına başladı ve 27 yıllık ticaret hayatı boyunca birçok markanın bayiliğini yaptı. Bu süre içerisinde Olur Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyeliği, Olur Lisesi Aile Birliği Başkanlığı, Kazım Karabekir Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü Dernek Başkanlığı ve birçok Sivil Toplum Kuruluşunun başkanlık ve yönetimlerinde bulundu

Son yerel seçimlerde bağımsız aday olarak seçimlere giren Sıddık Demircan oyların %48.59'unu alarak Belediye Başkanı olmuştur.Siyaset

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 1. Olağan Büyük Kongre'nin ardından A Takımı'nı belirledi. Buna göre; Ramiz Ongun, Hasan Karal, Kerem Altun, Ali İhsan Merdanoğlu, Cem Avşar Babacan'ın başdanışmanı olacak.

Siyaset

Bu kez aday mısınız? sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez aday mısınız?" sorusuna "Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaması lazım" diye cevap verdi.

Siyaset

MHP'den Türkeş'e sert yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in paylaşımına cevaben yaptığı açıklamada "Hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor" ifadelerini kullandı.

Siyaset

Kulislerden şok iddia!

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşmiş yargı kararlarının neden 2 yıl bekledikten sonra şimdi Meclis'te okunmasıyla ilgili kulislerde konuşulan iddia...