Teknoloji
7 Mayıs 2021 Cuma

İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak..

Portland Eyalet Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nden Cameron Smith, büyük şehirlerin yiyecekleri ithalat etmesi ve elektriğe olan bağımlılığı nedeniyle yok olabileceğini söyledi.
İthalat ve elektrik bağımlılığı sonları olacak..
NASA'nın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Asteroid tatbikatından çıkan sonuç, tüm dünyada paniğe neden oldu.
Dünyaya olası bir asteorid çarpması durumunda nasıl bir önlem alınacağı hakkında bilgi toplamak isteyen NASA yetkilileri, simülasyondan çıkan sonuçlar karşısında büyük şoka uğradı. Dünya, NASA'nın gerçekleştirdiği asteroid çarpması simülasyonundan sağ çıkmadı.
Buda NASA'nın simülasyonundaki bir asteroidin dünyaya çarpması sonucunda dünyanın yok olacağı anlamına geliyor.

SMİTH: BÜYÜK ŞEHİRLER TEHLİKEDE
NASA'nın yaptığı araştırmanın ardından dünyaya olası bir asteroid çarpması durumunda insan ırkının devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu.
Independent Türkçe'den Çağla Üren'in haberine göre Dünya'nın yaşayacağı olası bir felakette kaç kişinin sağ kalması durumunda insan ırkının devam edeceğini araştıran bilim insanları, bu sayının yaşanan felakete göre değişeceğini açıkladı.
Konu hakkında yaptığı araştırmalarla bilinen ABD'deki Portland Eyalet Üniversitesi Antropoloji Bölümü'nden öğretimm görevlisi Cameron Smith, 'Birkaç yüz kişilik nüfusla muhtemelen yüzyıllarca hayatta kalabilirsiniz. Bu türden pek çok küçük nüfus, yüzyıllar ve belki de bin yıllarca hayatta kalabildi. Ancak tüm yiyeceklerini ithal ettikleri ve elektriğe bağımlı oldukları için büyük şehirlerin olası bir felakette ayakta kalmaları çok zor' dedi.

UZAYA KAÇMAK HAYAL Mİ
Bilim insanları, dünyanın sonunun gelmesi durumunda uzaya kaçılıp kaçılmayacağı konusunda da araştırmalar gerçekleştiriyor. Ancak bu araştırmalardan çıkan sonuçların pek de iç acıcı olmadığı ve olası büyük felakette uzaya gidebilecek insan sayısının 100 ve altı gibi rakamlar kadar düşük olduğu belirtildi.

Teknoloji

Verimlilik ve Teknoloji Fuarı başlıyor

Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, bu yıl 9-12 Haziran tarihleri arasında ATO Congresium'da gerçekleşecek. Fuar, tüm sektörlerdeki son teknoloji ürünleri ziyaretçiler ile buluşturacak.

Teknoloji

Apple, iOS 15'i tanıttı!

Apple'ın her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda iOS 15 tanıtıldı. iOS 15 ile gelen özellikler arasında Android ve Windows kullanıcıları FaceTime aramalarına katılabilecek olması da var.

Teknoloji

Twitter'ın yeni özelliği

Twitter'la ilgili bilgileri önceden kamuoyuyla paylaşmasıyla bilinen "Jane Manchun Wong" hesabından son olarak super follow'la ilgili detaylar geldi. İşte Twitter'ın sene başında tanıttığı super follow özelliğiyle iligli merak edilen detaylar...