İtalya Kış Olimpiyatları'nda İlk Altına Uzandı
Spor

İtalya Kış Olimpiyatları'nda İlk Altına Uzandı

İnternet Medya -
2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda kısa kulvar sürat pateni kadınlar 500 metre yarışında altın madalyayı İtalyan Fontana kazandı.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları 'nda kısa kulvar sürat pateni kadınlar 500 metre yarışında altın madalya yı İtalyan Arianna kazandı.

Güney Kore'nin PyeongChang kentinde düzenlenen oyunların dördüncü gününde, İtalyan sporcu , 42.569'luk zamanlamasıyla altın madalyayı elde etti.

Hollandalı Yara van Kerkhof 43.256 ile gümüş, Kanadalı Kim Boutin de 43.881'lik derecesiyle bronz madalyanın sahibi oldu.

Olimpiyat kariyerinde ilk altın madalyasını alan ve bu mesafede en iyi derecesine imza atan , İtalya'ya da PyeongChang'daki ilk altın madalya sını kazandırdı.

Erkekler 1500 metrede altın madalya Hollanda'nın

Sürat pateni erkekler 1500 metre yarışı nda ise 1.44.01'lik derecesiyle Hollandalı Kjeld Nuis altın madalyayı elde etti.

Bir diğer Hollandalı Patrick Roest 1.44.86 ile gümüş, ev sahibi ülkeden Kim Min-seok ise 1.44.93'lük zamanlamasıyla bronz madalya kazandı.

Curling'de zafer Kanada'nın

Oyunların dördüncü gününde, Kanada ile İsviçre karışık çiftler curling finali nde karşı karşıya geldi.

Kaitlyn Lawes ve John Morris'den oluşan Kanada, Jenny Perret ve Martin Rios'un yer aldığı İsviçre'yi 10-3 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. İsviçre gümüş madalyada kaldı.

Bronz madalya mücadelesinde ise olimpiyat bayrağı altında tarafsız yarışan Rus sporcular Anastasia Bryzgalova ve Aleksandr Krushelnitckii, Norveç'i 8-4 mağlup etti. - Serhat Bağbars-Yunus Kaymaz(AA)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.