Güncel
14 Ocak 2021 Perşembe

İstanbul'da yağan yağmur etkisini gösterdi!

İstanbul'da beklenen mevsimsel yağışların düşmeye başlamasıyla birlikte gözler barajların doluluk oranına çevrilmişti. Cumartesi günü %19,16 olan doluluk oranı son verilere göre %26,92'ye yükseldi.
İstanbul'da yağan yağmur etkisini gösterdi!
Son yıllarda kış aylarında beklenen mevsimsel yağışların düşmemesi, İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde kuraklık riskini ciddi bir boyuta taşıdı. Özellikle geçen yılın kış döneminin yağışsız geçmesi İstanbul'un düşüşte olan su seviyesini daha da etkiledi.

BARAJLARIN DOLULUĞU GEÇEN YIL AYNI DÖNEMDE %36,67 OLMUŞTU
Geçen yılın aynı döneminde yüzde 36,67 olan doluluk oranı bu sene yüzde 19,16 seviyesine kadar geriledi. Uzmanlar psikolojik sınır olarak yüzde 20'yi belirlerken, cumartesi günü başlayan sağanak yağış İstanbulluları sevindirdi.

1 HAFTADA %7,76'LIK ARTIŞ GÖZLEMLENDİ
Cumartesi gününden bu yana aralıklarla yağan yağmurun barajlardaki doluluk oranını nasıl etkilediği de merak edildi. 9 Ocak Cumartesi günü yüzde 19,16 olan doluluk oranı son verilere göre yüzde 26,92'ye kadar yükseldi. Yaklaşık olarak bir haftalık süreçte barajların doluluk oranında yüzde 7,76'lık bir artış yaşandı.

İSTANBUL'A SU SAĞLAYAN BARAJLARDAKİ SON DURUM
Istrancalar Barajı: %97,39
Terkos Barajı: %30,20
Sazlıdere Barajı: %7,67
Büyükçekmece Barajı: %27,41
Alibeyköy Barajı: %37,11
Ömerli Barajı: %21,63
Darlık Barajı: %47,16

HAFTA BİTMEDEN DOLULUK ORANININ, %30-35 SEVİYESİNE ÇIKMASI BEKLENİYOR
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı son verilere göre İstanbul'da yağışlar etkili olmaya devam edecek. Yarından itibaren kar yağışı beklenen İstanbul'da barajların doluluk oranının hafta bitmeden yüzde 30-35 seviyesine çıkması bekleniyor.

Güncel

Berat Albayrak'la ilgili çok konuşulacak iddia

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'la arasındaki buzları erittiği öne sürülen Albayrak'ın 10 ya da 15 gün içerisinde Beştepe'de tekrar görevlendirileceği konuşuluyor.

Güncel

Hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı!

Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin koronavirüs aşısı olmalarının ardından bu sabah hastanelerde koronavirüs aşılaması başladı. İlk etapta Türkiye'de 1 milyon sağlık çalışanı aşılanacak.