Dünya
30 Nisan 2021 Cuma

İsrail'deki bayram kutlamalarında izdiham yaşandı!

İsrail'in kuzeyinde, Safed kenti yakınlarında bulunan Meron Dağı'nda Lag BaOmer Bayramı'nın kutlandığı alandaki izdiham nedeniyle 44 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı.
İsrail'deki bayram kutlamalarında izdiham yaşandı!
Meron Dağı'ndaki kutlamalar sırasında, gece yarısından sonra nedeni bilinmeyen izdiham oluştu. Olayda ağır yaralananlar olduğu bilgisi üzerine bölgeye 6 ambulans helikopter gönderildi, çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

'AĞIR FELAKET'
Başbakan Binyamin Netanyahu, Twitter'dan yayımladığı mesajda, olayın 'ağır felaket' olduğunu ve yaralıların iyileşmesi için dua ettiklerini dile getirdi.

44 ÖLÜ, 103 YARALI
Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde ise izdihamda 44 kişinin hayatını kaybettiği, 103 kişinin yaralandığı, yaralılardan 44'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi. Ayrıca, bölgede bir sahra hastanesi kurulduğu, yoğunluktan dolayı telefon şebekelerinde sorun yaşandığı dile getirildi. İsrail polisinin Meron Dağı'ndaki izdihama ilişkin soruşturma başlattığı da kaydedildi.
Yerel basın, önce kutlamanın yapıldığı alandaki sahne veya platformun çöktüğünü aktarmış ancak daha sonra bunu düzeltmişti.
Dünya

Macron yönetimini çıldırtan Türk!

Fransa'nın Valence kentinde belediye meclis üyesi olarak görev yapan Yasin Yıldırım Dışişleri Bakanlığı'nın ABD Başkanı Joe Biden'a tepki gösterdiği açıklamayı sosyal medya hesabından paylaşması sonrasında görevden uzaklaştırıldı.