İngiltere: Erdoğan'a Kesinlikle Katılıyoruz
Siyaset

İngiltere: Erdoğan'a Kesinlikle Katılıyoruz

İnternet Medya -
İngiltere'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Karen Pierce, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Wall Street Journal gazetesinde İdlib ile ilgili kaleme aldığı makaleye atıfta bulunarak 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kesinlikle katılıyoruz.'

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Rusya'nın talebi üzerine Türkiye Cumhurbaşkanı , Rusya Devlet Başkanı ile İran Cumhurbaşkanı 'nin Tahran'da yaptığı zirvenin sonuçlarını ve İdlib'deki gelişmeleri görüşmek üzere toplandı.

Konseyde konuşan Pierce, 'Esed rejimi ve Rusya'nın İdlib'e saldırması ya da Türkiye'nin teröristleri ayırt edip onlarla mücadele etmesi arasında bir tercih yapmamız gerek. Türkiye'nin İdlib için bir planı var, muhalifler teröristlerle mücadele ederken rejim onlara saldırmayacak. Konseyin bunu konuşuyor olması gerek.' diye konuştu.

ERDOĞAN'A KESİNLİKLE KATILIYORUZ

Karen Pierce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Wall Street Journal gazetesinde İdlib ile ilgili kaleme aldığı makaleye atıfta bulunarak 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kesinlikle katılıyoruz. ' ifadesini kullandı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.