İmamoğlu'nun İddiasını Yıldırım ve Küçükkaya Yalanladı!
Siyaset

İmamoğlu'nun İddiasını Yıldırım ve Küçükkaya Yalanladı!

İnternet Medya -
CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayında, gerçekleştirilecek olan televizyon programıyla ilgili soruları Binali Yıldırım'ın istediğini iddia etti. Ancak İmamoğlu'nun yalanı çok kısa süre içerisinde yalanlandı. Binali Yıldırım ve İsma

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Adayı İmamoğlu, pazar günü gerçekleştirilecek televizyon programında sorulacak soruları 'ın önceden istediğini iddia etti.

Ancak yayın esnasında gazeteciler bunun doğru olmadığını tarafından teyit ettiklerini, ayrıca 'li 'ın da bu iddianın asılsız olduğunu teyit edebileceğini belirttiler.

İMAMOĞLU'NDAN JET ÇARK: YANLIŞ ANLAMIŞIM

Gazetecilerin bu bilgiyi paylaşması üzerine çark eden İmamoğlu, 'öyleyse ben yanlış anlamışımdır, inşallah öyledir, benim için sevindirici' dedi.

BİNALİ YILDIRIM: BUNUN ADI BASİTLİKTİR!

Yayın sonrası , Twitter'dan açıklama yaparak adayının iddiasını yalanladı.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

'CHP adayı biraz önce ortak canlı yayınla ilgili 'Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi' diyor. Sonra da kendisine tarafların yalanlaması iletildiğinde 'öyle değilse yanlış anlamışım' diyor.

Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA: BİNALİ YILDIRIM'IN ÖYLE BİR TALEBİ OLMADI

CHP adayının iddiası üzerine Habertürk'te Fatih Altaylı'ya telefonla bağlanan İsmail Küçükkaya da, iddianın kesinlikle doğru olmadığını belirterek 'sorular daha hazırlanmadı, zaten bu soruları benden başka kimsenin bilmesi de mümkün değil, kimseye vermem onları ' dedi.

İsmail Küçükkaya şöyle konuştu:

Birincisi ; ben gerçekten günlerdir 'yla hiç konuşmadım.

İkincisi ; daha hazırlanmış hiçbir soru yok.

Üçüncüsü ; 'ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz.

Dördüncüsü ; açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi, hazırlanma aşamasında, sonrasın, yayından önce de bunu benim dışımda hiç kimsenin bunu bilmesi mümkün değil, kimseye vermem ben onları.

KAYNAK: HABER7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.